;

Eesti Luguteatri etendus „Inimene malelaual“Пользователь  Triin Siiner проект в категории Театр

Hea Hooandja!

Eesti Luguteater on improvisatsiooniline teater, mille eesmärgiks on kogukonnas muutuste käivitamine ja vastastikuse arusaamise toetamine. Me teeme seda läbi lugude rääkimise ja kuulamise mängulise rituaali. Luguteater (ing k playback theater) kasutab teatri vahendeid erinevates projektides, mille eesmärgiks on töötada kogukonna ja sotsiaalse tegelikkusega, tekitades muutust läbi mõistmise ja arusaamise.

Me oleme teinud etendusi väga erinevates kohtades – koolides, pankades, ettevõtetes ja kultuurimajades. Igal pool, kus on olnud oluline kohtumine ja jagatud lood. Vaata meie tegemiste kohta siit.

Nüüd oleme me ette valmistamas etendust sõjast, pealkirjaga INIMENE MALELAUAL. Meile tundus, et sõjas ei ole inimesel valikuid, õnneks me eksisime.

Mis on sõda? Kas see on ainult häving ja surm või on selles ka elujõud, kohanemine ja loomine?

Kuidas hoidsid meile lähedased inimesed keset hävingut, reetmist ja surma elujõudu ja usku inimlikkusesse?

Me esitasime endale selle küsimuse ja asusime oma isiklikus ajaloos otsima neid kohti, kus lootus võidab lootusetuse. Ja me saime aru, et need on olulised lood, mida peab jagama ka teistega.

Etenduses jagame oma isiklikke lugusid sellelt teekonnalt – lugusid ellujäämisest ja rasketest valikutest.

Etendused INIMENE MALELAUAL toimuvad Eesti Ajaloomuuseumi tallihoones 5., 9., 23., 29. septembril ja 6. oktoobril 2015.a

Eesti Ajaloomuuseumi renoveeritud Tallihoones Maarjamäe lossi pargis on alates 4. detsembrist 2014 publikule avatud uus näituse- ja õpikeskkond „Riik malelaual. Saksa okupatsioon Eestis 1941–1944“, mis annab esmakordselt põhjalikuma ülevaate ühest vastuolulisemast ja dramaatilisemast perioodist Eesti ajaloos.

Me vajame Sinu toetust selleks, et luua meie lugudele visuaalne ja heliline taust. Aga me pakume vastu mitu põnevat võimalust leida ja luua koos meiega oma lugu.

Eesti Luguteater: Priit Ahte, Mari Lipp, Triin Siiner, Aivar Simmermann, Margit Sõrve, Uku Valner, Jaan Väärt.

Etenduse kujundus ja valgus: Johanna Mai Vihalem

Heli: Sven Sosnitski

Projektijuht: Triin Siiner

Soovime sinu abil saada toetust 2000 eurot.

  • 6 поддержавших
  • 90€собрано от запланированных 2000€

Закончился

Проект не был поддержан и был закрыт 03.Sep.2015