;

Toeta dokumentaalfilmi valmimist Eestlaste retkest NepaaliПользователь  Priit Valkna проект в категории Кино и фотография

Namaste, oleme tagasi!
 
Grupp Eesti matkajaid käisid Nepaali maavärinas kannatada saanud külas Chitres, kus pandi alus uue kloostri ehitusele. Nüüd ollakse tagasi üle kümnetunnise musta filmimaterjaliga retkest, millest luuakse 40-minutiline dokumentaalfilm.
 
Eestist kogutud annetuste toel on kloostrile olemas uus katusematerjal. See hea tahte retk oli inimeste enda initsiatiiv ja aidati juba paljusid eesti matkajaid juhatanud sherpa Gambut, kelle küla kevadises looduskatastroofis kannatada sai. Toonase laastava loodusjõu tagajärjel jäi isegi Mount Everest paar pügalat madalamaks ja see tekitas Nepaalis üldise humanitaarkatastroofi Nepaalis.
 
Toetades filmi valmimist, saad näha ja kaasa elada vaprate retkeliste sealsetele tegemistele.
 
 
Küla Chitre on otse Everesti all ent ometi turismimarsruutidest täielikult eemal, piirkonnas, kus asuvad kõikide kuulsate sherpade külad (k.a sherpa Tenzing, kes vallutas esimesena Everesti). Tänaseks ei ole sellesse külla jõudnud veel ühegi rahvusvahelise abiorganisatsiooni toetus. Niisiis valmib film väikese rahva isiklikust abist, veel väikesemale sherpa rahvale.
 
Ehk annab tulevane dokumentaalfilm tõuke ka edaspidiseks koostööks, sest klooster vajaks endiselt abikäsi paljudeks töödeks. Ka hariduse ja meditsiini vallas vajaks küla heade vabatahtlikke tuge.
 
Retke osalised on erinevate elualade esindajad: lasteõiguste jurist, joogatreener, panganduse inimene, filmimees jne. Kokku kaheksa liiget, kes sealset kinnist ühiskonda oma silmade läbi avastasid. Mõelda võib nii, et vahel tunneme meie, lääne kultuuriruumist pärit inimesed, end mingis mõttes parematena kui sealse arhailise budistliku kultuuriruumi liikmed.
 
Ent tuleb mainida, et mägi-Nepaali külakogukondades on inimesed saavutanud mingi kummalise tasakaalu. See tasakaal peitub lihtsates asjades. Retke käigus oli huvitav jälgida nende kahe mõttemaailma kohtumist. Ühelt poolt külaelanikud, kelle jaoks lähim abi asus nelja päevatee kaugusel, ent kes on sel viisil hakkama saanud tuhandeid aastaid. Teisalt, meie, kes me satume aeg-ajalt masendusse kui WIFI võrk puudub või pooleks tunniks kaob elekter. Nende maailmade koostööst saabki otsitava loo peasuund ja aines tulevaseks dokumentaalfimiks.

Related projects

Анимация и звук для анимационного фильма «The Crack»

  • 6%собрано
  • 110€поддержано
  • 49 дней осталось

Короткометражный фильм "Банка времени"

  • 4%собрано
  • 45€поддержано
  • 54 дней осталось