;

Ehtekunstnik Tanel Veenre autoriraamatПользователь  tanel.veenre_1 проект в категории Печать

Ateljee on minu kuningriik – koht, kus ma lasen maailmal läbi oma käte voolata, et kõik küsimused ja imed eheteks vormida. Nii olen viimase viie aastaga (niipalju on möödunud aega viimase raamatu ilmumisest) loonud palju uut ... merihobudest, kaameliluust, kalliskividest. Kuid asi ei olegi vaid ehetes, pigem väärtushinnangutes ja elutunnetuses, mis nende tagant kumab ning mille jagamist ma oluliseks pean.

See ei saa kindlasti olema formaalne pildialbum töödest - pigem ausate seisukohavõttude ja meelelise kujundusega päevik, mille lehekülgedel avaldub kunstnikuks olemise rõõm ja valu. Ma olen selle raamatu tarvis kaardistanud jälgi teekonnast, loomingu sündi ning imetabaseid igapäeva hetki. Ma usun, et selline vahetu rännak võiks olla inimlikult mõistetavaks ukseks (ehte)kunsti võlumaailma.

Plaanin raamatusse kaasata ka sugulashingi kodust ja kaugemalt, kelle mõtteid ja loomingut raamatus näidata. Kaante vahel kohtub ehe nii sõna, foto, moe, disaini kui joonistustega – oluline on ehe kõnekus ja üleaegne inimlikkus.

Raamatu kujundaks Angelika Schneider, kes on aidanud minu nägemusi valada kujundusgraafika vormi läbi viimase viie aasta - haruldaselt tundliku ja mängulise käekirjaga suudab ta teha raamatust tunnetusliku elamuse.

Praktilise külje pealt – see raamat saab olema minu töövahendiks lähiaastate jooksul ning elan läbi põnevaid aegu ... praegu on mul ettevalmistamisel soolonäitused ehtemaailma tippgaleriides Amsterdamis, Riias, Bangkokis, Santiagos, Berliinis, Stockholmis ... Kas nüüd või mitte kunagi!

Ahjaa, ma ei ole suutnud seda raamatut veel kuidagi sildistada. Mõttes on olnud „Ilu ja vabadus“ (ilma milleta nagu ei oskakski), „Tasakaalupunkt“ (otsingute sillapea), „Käe kohalolu“ (ma ju mõtlen kätega luues), „Muutumatu muutlikkus“ (kui lõputu pendel tänase ja igavikulise vahel) ... Kui tahad sõna sekka öelda – anna mulle julgelt teada!

Hooandja abiga proovin koguda ligi poole raamatu väljaandmise kuludest. Raamatu plaanin tuua välja novembriks 2014.

Ettevõtetele – Hooandja abiga on võimalik soetada ettetellimisel hulgihinnaga raamatuid (ilus kingitus!) – alates 10-st raamatust hinnaga 20 eurot.

Ja ma kasutan juhust tänada ka eelmisi Hooandjaid – tänu kellele sai teoks hullumeelne projekt KAAMOS – mis on tänaseks noppinud auhindu nii Londonis kui Eestis ja pakkunud paljudele andekatele Eesti disaineritele eneseteostuse võimalust.

Loomingust ja hetkedest saad enam aimu:
www.facebook.com/tvjewellery
www.tanelveenre.com
+3725295401

Video: Hanna Samoson

Auhinnad:
Berries kõrvarõngad

Merihobu ripats

Merihobudega barokne ripats 

  • 89 поддержавших
  • 4383€собрано от запланированных 3500€

Успешный проект

Проект был поддержан 02.Jul.2014