;

Ökofilosoof Pentti Linkola raamat "Ellujäämise küsimus. Linkola programm"Пользователь  Rahvusliku Ehituse Selts проект в категории Печать


 

Raamatusse "Ellujäämise küsimus" on kogutud kalur-mõtleja Pentti Linkola keskkonnafilosoofia kullafondi kuuluvad ellujäämisühiskonna retseptid. Raamat avab Linkola vaateid demokraatiale ja tehnoloogiale. Samuti ka inimese kohale looduses väga praktilisest vaatenurgast: ellujäämisühiskonnas kasvatatakse meeleheitlike pingutustega metsaalust maad ja nii elusa kui ka lamapuidu kogumahtu, sest süsiniku püüdmisega atmosfäärist on tuli takus; inimkond pöördub põllunduse, küttimise, koriluse ning üleüldise kasinuse juurde, sest teist võimalust sellel kurnatud planeedil ellu jääda pole – kõik muu on science fiction-fantaasia.
 


 

Raamatu põhiteksti, "Rohelise liikumise sihtprogrammi", pani Linkola kirja kahel Tšornobõli tuumakatastroofile (26.04.1986) eelnenud päeval, ise seda ilmselt teadmata. Tekst lekitati pahatahtlikult ajakirjandusse veel enne selle ametlikku esitlust. Puhkes tormiline laimukampaania ja poleemika. Üldise sõimu foonil astusid siiski Linkola kaitseks välja mitmed silmapaistvad avaliku elu tegelased, näiteks  maailmakuulus filosoof, akadeemik Georg Henrik von Wright ja mitmed tulevased rohelised parlamendipoliitikud nagu tehnikateadlane Eero Paloheimo ja hilisem sotsiaalminister Osmo Soininvaara.
 


 

"Ellujäämise küsimuse" eessõnas asetab Kaupo Vipp (raamatute "Globaalpohmelus" ja "Globaalravitsus" autor ning Eesti Rooma Klubi liige) Linkola programmilised seisukohad Rooma Klubi, naftatipu analüütikute jms maailma olukorra teaduslike käsitluste ning kollapsiprognooside konteksti.

Priit-Kalev Parts valgustab kaassõnas Linkola programmi sünni ajal Soome ühiskonnas valitsenud vaimset ja poliitilist olukorda ning programmi avaldamisega kaasnenud poleemikat.
 


 

Pentti Linkola suri 2020. aastal 87 aastaselt. Üle poole sajandi radikaalset keskkonnasõnumit levitanud Linkola pidas oma ainsaks tegelikuks saavutuseks elu kaitsmisel 1995. aastal asutatud Looduspärandi Fondi, mis ostab metsa eesmärgiga see igaveseks rahule jätta.

Loodan selle suure inimese ja mõtleja ellujäämisretsepti välja andmisel ka Sinu hooandmisele.

Ühtlasi tänan Linkola "Teisitimõtleja märkmete" kampaania hooandjaid – raamat võeti ehmatavalt hästi vastu! "Ellujäämise küsimus" tuleb pisut kopsakam, üle 100 lk ja põhjalike kommentaaridega.

Raamat ilmub ja kingid saab kätte hiljemalt 2021. aasta oktoobri lõpuks.

Saadan kingitused headele hooandjatele posti teel ümbrikus.

Priit-Kalev Parts, Pentti Linkola teoste eestindaja

  • 69 поддержавших
  • 4162€собрано от запланированных 4000€

Успешный проект

Проект был поддержан 17.Oct.2021