;

FESTSCHRIFTПользователь  Patriarch Heigo Ritsbek проект в категории Печать

FESTSCHRIFT on kõikides keeltes kolleegide, sõprade ja eriliselt lähedaste kaastööliste projekt – kingitus kellegi juubeliks. Saan ise 12.04.2021 70-aastaseks, seega on see juubelikingitus minu sõprade poolt. Pealkiri on Scripta Amicis (sõprade kirjutised) Festschrift Heigo Ritsbek 70.

Olen Anglokatoliku Kiriku ülemaailmne patriarh, samuti olen olnud ajaloo-, ühiskonnaõpetuse-, religiooniloo- ja filosoofia õpetaja üle 20 aasta nii Tabasalu Ühisgümnaasiumis, Rocca al Mare Koolis kui ka Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumis. Olen ka aastaid olnud dotsendiks nii kirikuloo kui süstemaatilise teoloogia alal ning liturgika, spiritualiteedi ja Eesti kirikuloo alal Eesti Metodisti Kiriku Teoloogilises Seminaris, Tartu Teoloogia Akadeemias ja Eesti Mereakadeemias.

Aastal 1978 lõpetasin Tartu ülikooli ajaloolasena, 1993 Asbury Teoloogilise Seminari (Wilmore, Kentucky, USA) teoloogiamagistri (Master of Divinity) kraadiga ja 1996 aastal Bostoni ülikooli teoloogiateaduskonna teoloogiadoktori (Doctor of Ministries in Theological Studies) kraadiga. Olen saanud teoloogia audoktori kraadid Püha Jaakobuse Vanema Teoloogilisest Seminarist (Doctor of Divinity, 2012), Sanctuse Teoloogilisest Instituudist (Doctor of Divinity, 2018) ja Püha Kolmainsuse Anglokatoliku Vaimuliku Teenimise Koolist (Doctor of Divinity, 2020), samuti humanitaarteaduste audokri kraadi Püha Jaakobuse Teoloogilisest Seminarist (Doctor of Letters 2012).

Kingitused jõuavad hooandjateni posti teel.