;

Filmifestival Kino maale animakoolituste korraldamineПользователь  Indrek Jurtšenko проект в категории Событие

Olen Tapa Vallavalitsuse kultuurispetsialist, igapäevaselt tegelen ametnikutööga, kuid korraldan ka kultuuri- ja spordiüritusi, sealhulgas vabal ajal, samuti laulan koorides, aeg-ajalt ka solistina. Hariduselt olen ooperilaulja, kuid tööd ja tegemised on toonud mind maapiirkonda, kus kultuuripõldu olen harinud üle 13. aasta. Filmifestivale oleme Tapal korraldanud regulaarselt alates 2012 aastast (PPAFF 2012-2016, Kino maale alates 2017). Samuti olen ühe aasta juhtinud ka Pöffi alafestivali Animated Dreams.

Filmifestival Kino maale toimub tänavu kolmandat korda ja seda 07.-27.10.2019. Filmifestival Kino maale propageerib filmikunsti levikut peamiselt maapiirkondades ja seda eeskätt läbi lühifilmi, on selleks siis animatsioon, lühimängufilm või dokumentaalfilm. Filme näitavad tublid rahvamajad, lasteaiad, koolid, muuseumid jpt kohad 15 Eesti maakonnas.

Tänavu on kavas 10 programmi. Seoses Taani Waldemars Day 800 (Taani lipu sünnipäev) aastapäevaga, tänu Taani Suursaatkonnale Eestis ja Taani Filmi Instituudile, pakume näitamiseks 6 filmiprogrammi Taanist. Meie head filmipartnerid Nukuflm ja Joonisfilm esitlevad oma uusimaid filme. Lisaks jooksevad festivali programmide läbilõiked ehk eriprogrammid Elroni rongides ja Gobusi bussides, mis näitamiskohtadena ainulaadsed maailmas ja seda juba aastast 2013.
 


 

Festival, kasvades välja samanimelisest PPAFFi alafestivalist, on kasvatanud sihipäraselt noori animaatoreid, korraldades selleks iga-aastaselt regulaarselt koolitusi. Samuti, oleme aastaid koolitanud 1. jalaväebrigaadi ajateenijaid. Peale tasuta koolituste on meil 2 konkurssi, kus koolitustel tehtud tööd osalevad ning jagatakse välja Grand Prix ja palju teisi auhindu. Eelmisel aastal osalesid filmitegemises ka meie liitlased Suurbritanniast. Filmi esitleme 26.10.2019 festivali Galal, aga ka festivali kodulehel ja Facebookis.

Kokkuvõttes on filmifestivali Kino maale külastajate hulk suuruselt peale Pöffi kohe teine, suurusjärk siiani iga-aastaselt kuni 18 000 inimest.    

Toetajaid on festivalil mitmeid ja peamiselt oleme oma tegevuste ning toimetustega ise hakkama saanud. Kuid eks nii mõnigi kord jääb jõust, sealhulgas heast hoost puudu, seepärast pöördume tänavu esmakordselt heade hooandjate poole, et aidata eeskätt noori "animaatoreid", keda koolitada soovime.
 


 

Infot festivali tegevuse kohta leiab siit: www.kinomaale.ee ja https://www.facebook.com/kinomaale/.

Noorte töötoad 2017: https://www.youtube.com/watch?v=7wxDDFXhZ40
Noorte töötoad 2018: https://www.youtube.com/watch?v=hbgP55xRvAA

Koolituspäevad toimuvad meil 07.-09.10.2019 Tapa Gümnaasiumis, kuid parimate tunnustamine ja GP jagamine toimub 26.10.2019 Tapa Kultuurikojas.

Hooandja "kino maale" projekt käivitub alates 26.09 ja lõpeb 17.10, peale mida teavitame tublisid hooandjaid ja kutsume neid festivali Galale, kus saame Teid otse tänada. Kui aga kohale tulla ei saa, siis püüame Teiega kokku saada muul moel.
 

Related projects

Короткометражный фильм "Rentsli krahvid"

  • 40%собрано
  • 1109€поддержано
  • 13 дней осталось

Документальный короткометражный фильм "Be Yourself"

  • 40%собрано
  • 595€поддержано
  • 13 дней осталось