;

Filmilindifestival 2017: ULMПользователь  Kino Sõprus проект в категории Событие

FILMILINDIFESTIVALI TUTVUSTUS

Filmilindifestival on väärt filmide, hea muusika ning õdusa atmosfääriga suvelõpu meeleolufestival. Lummavat unenägu meenutav festival toob 19. augustil Järva-Jaanis teistkordselt vaatajate ette Kinomuuseumi arhiivis tolmu kogunud filmirullid ning puhub üheks õhtuks elu sisse Vanatehnika varjupaigas päevinäinud roostetavatele bussidele, autodele, trammidele, trollidele. Järva-Jaani kinomuuseumi ajastutruu kinosaal ja Vanatehnika varjupaika üheks õhtuks püstitatav välikino loovad meeldivalt õdusa õhustiku, et nautida valitud filmide paremikku.
 


 

FESTIVALI PROGRAMM

FILMIPROGRAMM

Seekord sai festival endale teemaks “ulm” ning festivali unenäolisus peegeldub tänavu ka filmivalikust. Festivalipäeval linastuvad Kinomuuseumis Federico Fellini fantaasiaid täis mängufilm “8 ½” (1963), teaduslik-fantastiline põnevusfilm “”Hukkunud Alpinisti” hotell” (1979) ning müstiline “The Holy Mountain” (1973). Festivaliplatsile püsitatavas kinotelgis näidatakse ööseansina mängufilmi “Holy Motors” (2012). 

Festivali raames tuleb kinotelgis näitamisele kirju valimik nõukogudeaegseid multifilme. Läbivateks teemadeks on kuu, peegeldused, maagilised taimed, individualism ning otse loomulikult kõigi (v.a osade) rahvaste sõprus ja seltsimehelikkus. Kamaluga nostalgiat nii noortele kui ka kogenumatele!

Koostöös Rahvusarhiivi filmiarhiiviga toimub kinotelgis 2 erilist seanssi. Kodumaiste lühiulmefilmide seanss, kus tulevad näitamisele Raul Tammeti psühholoogilised draamad „Kiri Giuliale“ (1978) ja „Soolo“ (1979) ning Roman Baskini „Vernanda“ (1988).  

Ajaloolisi-unenäolisi vaateid pealinnale seanss toob erkaanile rariteetsed teosed: „Laenatud naene“ [1912], „Talwe“ (1933), „Näitus Tallinnas“ (1921), „Tallinn enne ja nüüd“ (1939) ning „Eesti Raamatu 400. juubeliaasta pidustused Tallinnas“ (1935).

MUUSIKA

Päeva saadavad festivaliplatsil öösse popup klubi VÄLK DJ-d.

Õhtuhämaruses astuvad lavale live esinejad Lauri-Dag Tüür ja Kaido Kirikmäe. Lauri-Dag Tüür iseloomustab oma uut loomingut järgnevalt: „Ma olen üsna kehv stiilides orienteeruja, aga mõistan siiski vajadust enda loomingut paari sõnaga kokku korjata. Ma siis ütlen arendatud ambient. Seisundimuusika, mida aeg-ajalt painutab dramaturgiakaar.“ Kaido Kirikmäe on eksperimentaal- ja ämbientmuusika helilooja, kes tegutseb alates 90ndatest. Tema muusikat võib pidada tasakaalult looduskeskseks, balanseerides kuskil päikeseloojangu ja päikesetõusu vahel.

PERESÕBRALIK FESTIVAL

Festivalil jagub lisaks kinokunsti ja muusika nautimisele palju muudki tegevust. Lastel on võimalus osaleda animatsiooni töötoas ja viktoriinis, mängida lauamänge ning seigelda vanade sõidukite keskel aaretejahil. Samuti saab festivalil osaleda lauatennise turniiril, külastada Tuletõrjemuuseumit ning võtta leili ainulaadses tuletõrjebussis paiknevas saunas. Maitsvat toitu pakuvad Rotten Kimchi kurikuulsad kokad.

 

FESTIVALI KORRALDAJAD

Festivali organiseerimine toimub vabatahtlikkuse alusel. Peakorraldajateks on Kino Sõprus ja Tartu Elektriteater. Headeks koostööpartneriteks on Järva-Jaani vald, Rahvusarhiiv ning popup klubi VÄLK, kes hoolitseb festivali muusikalise poole eest.
 

TOETUSE KASUTAMINE

Heade hooandjate toetuse abil rendime vajaliku tehnika, soetame filmidele linastusõigused, korraldame transpordi, kütame kuumaks tuletõrjebussi sauna, toome kohale DJ-d ning muudame olustiku mõnusalt õdusaks. 20% kogu toetusest kingime 11 aastaseks saavale Järva-Jaani kinomuuseumile, et see eriline koht ka edaspidi kõigile filmielamusi pakkuda saaks!

MTÜ Must Käsi / Kino Sõprus on Maksu- ja Tolliameti tulumaksusoodustusega ühingute nimekirjas.
 


 

ROHKEM INFOT FESTIVALI, MAJUTUSE, ASUKOHA JM KOHTA:

https://www.facebook.com/events/1422556271121551

http://www.kinosoprus.ee/filmilindifestival

Eelmise aasta festivali pildigalerii leiad siit.

  • 44 поддержавших
  • 1324€собрано от запланированных 1000€

Успешный проект

Проект был поддержан 30.Jul.2017