;

Gaialux ZerowasteПользователь  Stefan Järv проект в категории Дизайн

Tere, minu nimi on Stefan Järv, olen 29-aastane ja sündinud Eestis, Tallinnas.

Juba lapsepõlvest peale on mind paelunud küsimused inimeksistentsist ja keskkonnast, kus me elame, mis omakorda on juhatanud mind aina suuremate küsimusteni. Kuidas küll meie inimkonnana suudaksime siin planeedil jätkusuutlikult ja kollektiivselt üksteisega arvestades paremini toime tulla? Tänu maailmaruumi avastamisele ja rohkelt looduslikes keskkondades viibimisele tulin ma Gaialuxi idee peale, mida ka teile kohe esitlen.

GAIALUXI nägemus on ühendada sarnaste mõtteviiside ja väärtustega inimesi üle kogu Maa. Üheskoos on inimesed palju rohkemaks suutelised, kui üksi. Idee on esitleda arusaamist, liikumist sellest, et inimene peaks austama iseennast (keha, meel, vaim) ning keskkonda, kus me kõik kollektiivselt elame (Planeet Maa, loodus). Kõik saab alguse meist endist!

Praktiline mõõde selle kõige jaoks on taaskasutatavatest materjalidest valmistatud rõivad, mis kannavad Gaialuxi planeet Maa logo, mis ei ole ainult sümboliks sarnase mõttelaadiga inimeste kokku toomisel, vaid ka meeltetuletajaks, et see Maa siin praegu ja kohe on suurim platvorm, meie kõigi elu ja heaolu heaks.

Suurim probleem, millega me silmitsi seisame, on kliimamuutus. Sadu aastaid on ettevõtted ja valitsused võtnud looduselt rohkem, kui tagasi andnud. See kõik on viinud keskkonna saastumiseni. Seega meie, eriti uuema generatsiooni inimesed, peame mõtlema tuleviku peale.
 


 

Esimene samm, mida Gaialux taotleb, on tagasi lükata idee sellest, et igapäeva tarbeesemed ja riided peavad olema valmistatud uutest toormaterjalidest. Selle asemel kutsub Gaialux inimesi üles vastutustundliku tarbimise suunas, mis on väga realistlik arvestades tänapäeva tehnoloogia võimekust töödelda "jääk"plastik ümber igapäeva kasutuseks. Ookeanides vedelev plastik on üks saastatuse põhilisemaid punkte, kahjustades ookeani ökosüsteemi.

Korallid ja teised veetaimed toodavad üle 50% maailma hapnikust ning imavad sisse kolmandiku süsihappegaasist, mis pärineb põlevkütusest, kuigi me ei pööra sellele suurt tähelepanu.

Usume, et taaskasutatavast materjalist valmistatud Gaialuxi logoga rõivad on vaid väike samm millegi palju suurema suunas.

Meie konkreetne projekt seisneb jätkusuutliku elustiili toetamises ning uute rõivaste (zerowaste süsteem) mudelite valmistamises, koolituste ja ideede esitlemises. Soovime koguda 10 000 eurot selleks, et arendada ja valmistada uusi mudeleid ja stiile ning jagada Gaialuxi ideed erinevatel sotsiaalmeedia platvormidel üle maailma. Nende tegevuste tulemus on järjest kasvav teadlikkus sellest, et see siin on meie ühine kodu, planeet Maa (loodus), millest peame lugu pidama kasutades jätkusuutlike materjale ning pidades lugu iseendast ja keskkonnast.

Idee on luua lõpuks ülemaailmne liikumine, kus on koos sarnaste mõtete ja arusaamadega inimesed!

Kutsume inimesi üles toetama meie endi tervist ja kollektiivset heaolu. Esimesed 10 000 eurot on justkui soojendus, et süsteem käivitada. Infokanaliteks on sotsiaalmeedia platvormid.
 

Oleme jaganud 10 000 euro kogumise kaheks etapiks.

  1. Esimesed 5000 eurot kuluvad uute mudelite disainimisele ja tootmisele (üle 1000 särgi)
  2. Teise etapi 5000 eurot kulub ürituste ja koosviibimiste korraldamiseks, kuhu on oodata värvikaid esinejaid, kes antud Gaialuxi ideega kokku sobituvad.

Toetajatele pakume kingiks kajastust sotsiaalmeedia kanalitel (tägid), Gaialuxi uue ja vana disaini rõivaid + kaasalöömist Gaialuxi liikumises, suurematel huvilistel ka oma ideede jagamist, et liikumine oleks veelgi võimsam. Üks kõigi, kõik ühe eest.

Lugupidamisega

Stefan.

Related projects

ILMA POOD TARTU: первый безупаковочный магазин в Тарту

  • 83%собрано
  • 4130€поддержано
  • 29 дней осталось