;

Haldjapere jutu- ja meisterdamisraamat "Väikese vimkaga perekond" Пользователь  Haldjapere проект в категории Печать

Haldjaperel on valminud terve raamatutäis uusi lugusid, mis hirmsasti kaante vahele kibelevad. Lisaks lihtsalt (ette)lugemisele ja jutustamisele-mängimisele on üks Haldjapere raamatute mõte see, et neid lugusid saaks ka meisterdada. Samamoodi nagu me oma tundides teeme. 

Seekordse raamatu pealkirjaks on Väikese vimkaga perekond“, mis keskendub meisterdustele-mängudele soolast ja jahust. Raamatu peategelasteks on Sofi Sool ja Jürgen Jahu, ehk lihtsalt Sofi ja Jürgen, kes koos sõber Viivikaga (ka temal on mitu nime ehk siis Viivika Vesi) pidevalt midagi ette võtavad. Nii satuvadki nad kord Indiasse, kus kohtavad elevanti, kes neile nabatantsu õpetab. Teinekord jälle Põhjanabale virmalisi imetlema, vulkaanidest ja Islandist rääkimata.
Sool, jahu ja vesi – nii koos kui eraldi annavad oma erineva iseloomu tõttu palju võimalusi sõrmede-käte kaudu maailma avastamiseks ja peenmotoorika treenimiseks.  Samamoodi on sool jahu ja vesi heaks algmaterjaliks vapustavte kunstiteoste meisterdamiseks eri vanuses lastele.

Raamat on mõeldud lastele vanuses 6 kuud kuni 10 aastat.
Meie kogemustele toetudes leiavad meie raamatust inspiratsiooni ka põhikooliõpilased, (lasteaia)õpetajad ja teised ringide juhendajad.

Pisikesed meisterdajad vajavad loo tutvustamiseks ja meisterdamiseks kindlasti täiskasvanu abi. Meile omaselt on juturaamatu lisas meisterdamisjuhised, kus on peatükkide kaupa kirjas Haldjapere mõtted koos vajalike vahendite nimekirjaga. Meisterdada võib muidugi ka täiesti oma äranägemise järgi. Lisaks meisterdamisjuhendile on juures ka lühike kirjeldus, kuidas konkreetset lugu pisikese meisterdajaga läbi mängida või jutustada.

Suuremad lapsed saavad nii jutu- kui ka meisterdamise osa juba iseseisvalt kasutada.

Raamatuesitlus toimib mais 2015 Tartus, Haldjaperes.

Raamatu illustratsioonide autor on seekord Kudrun Vungi, kes on Haldjaperes ka suuremate laste loovustunni juhendajaks ning illustreerinud mitmeid raamatuid ning loonud graafilise disaini nt Lastetuba 2012 hooajale.           


Kust meil kõik need ideed tulevad?
Haldjapere on üks mõnus pesa Tartus, kus lapsed saavad meisterdamas käia.
Seda juba üheksandat aastat järjest.

Ennelõunal käivad meie juures loovustundides kõige pisemad meisterdajad – kuni 3-aastased lapsed. Koos emme, issi või hoidjaga. Õhtuti käivad meil meisterdamas suured lapsed – 3 -9-aastased. Suurem osa neist võiks käia juba ilma emme või issita, aga kuna ka vanematele meeldib meie juures väga, näeb neid tihtipeale Haldjaperes meisterdamas.

Haldjapere kõige pisematele mõeldud loovustunnid on oma ülesehituselt nagu üks lugu, üks muinasjutt. Peale alguse- ja tervitussõnu räägime ja mängime me läbi ühe jutu ning seejärel jutustame sama lugu ka meisterdades. Paneme paberile, karpi või purki või anname kuju sellele, millest just rääkisime. Iga nädal uus lugu, tihtilugu jätkulugu eelnenud nädalale. Nii ongi meie meisterdamislugude põhjal kaks raamatut juba kaante vahele saanud – „Minni ja krähmud. Lugusid meisterdamiseks“ (2012) ning „Unenäoriik“ (2014).

  • 54 поддержавших
  • 2684€собрано от запланированных 2500€

Успешный проект

Проект был поддержан 26.Apr.2015