;

Hiiumaa Tantsufestival Пользователь  Maarja Pärn проект в категории Событие

Hiiumaa Tantsufestival (HTF) on kogu Käinat ja sealt väljapoolegi ulatuv tantsijate ja tantsuhuviliste festival, mis on tänaseks toimunud juba kolm aastat. Sel aastal toimub HTF 5-11 august.

Hiiumaa TantsuFestivali korraldavad noored tantsutegelased, kelle eesmärgiks on hoida festivali pass vôimalikult madala hinnaga, sest soovitakse pakkuda kvaliteetset festivalikogemust kôikidele soovijatele. Lisaks saavad kohaliku huvikooli ôpilased festivalil tasuta osaleda. Senini on korraldajad toetunud Kultuurkapitalile ning panustanud festivalile nii oma aega kui reaalset rahalist ressurssi. Kogu festivali meeskond töötab tasuta ning missioonist. Sel aastal vajame teie abi, et meie omalaadne festival toimuda saaks. Lükake meile hoog sisse, et saaksime ka sel aastal Hiiumaal tantsida.

HTF-i puhul on tegemist omalaadse laagriformaadis festivaliga, kus nädala jooksul saavad erineva tasemega tantsuhuvilised võtta osa kaasaegse ja tänavatantsu tundidest; teatri, muusika, filmitegemise töötubadest või hoopis osaleda etenduse lavastusprotsessis. Kõik päevad algavad ühiste äratussessioonidega ning lõppevad venitustega basseinis või mõnusal murulapil. Eraldi programm on meil lastele, kes läbi loovtantsu ja –liikumise nelja õpetaja käe all saavad lõbutseda ja iga päev midagi uut õppida.

Eraldi töötubadena toimub kolm kaasaegse tantsu lühilavastuse loomisprotsessi, kus rõhuasetus on professionaalide ja harrastajate koostööl ning erinevate kunstiliikide kokkutoomisel. Festivalil on juba lavastamas käinud Karl Saks, Mait Joorits (Rakvere Teater), Renate Valme, Cid Pearlman (Santa Cruz). Lavastused tulevad publiku ette festivali lõppedes ning sügisel Kanuti Gildi Saalis Tallinnas.

Et tegemist on ikka festivaliga, siis ära ei saa unustada ka muud melu, mis kohalikku rahvast mujalt tulnutega suhtlema viiks. Festivali kahe õhtu jooksul näidatakse nelja kaasaegse tantsu lavastust, ühel õhtul toimub kinoõhtu vabas õhus. Lisaks on päeva lõppedes plaanis ühised tutvumis- ja vestlusringid ning kontaktide loomist võimaldavad tegevused (lõkkeõhtu, saun, improjämm vms).

Sel aastal oleme õpetajatest kaasanud Eva Mitreikina (helikujundus), Gerry Morita (Zero Dance Compant; kaasaegse tantsu tehnika), Ajjar Ausma (toimetab lastevanematega), Xenia Rudakova (klassikaline tants looduskeskkonnas), Sass ja Julia Koneva (tänavatantsud) ning Gerhard Bruno Locki (improjämm), Ando Naulaineni ja Siim Tõniste (filmiprojekt). Kuna HTF-i meeskonnal on soov panustada ka tantsuharidusse, siis sel aastal kutsume laste loovtantsu tunde läbi viima Viljandi Kultuuriakadeemia ja Tallinna Ülikooli tantsutudengid, kes professionaalide abi ja hindava pilgu all saavad teha oma õpetajapraktikat.

HTF toimub, et väärtustada ja populariseerida looduskeskkonda lava- ja tööruumina ning aidata teadvustada tervislikust seisukohast tasakaalustatud elu- ja töökeskkondade vajadust eriala professionaalide hulgas. Samuti oleme seadnud eesmärgi pakkuda harrastajatele ning muude tantsustiilide esindajatele kvaliteetset täiendkoolitust, pidades seejuures silmas, et kaasaegse tantsu treeningsüsteemi üldeesmärgiks on inimese füüsise ja vaimu mitmekülgne areng. Ja loomulikult tahame anda väiksematele kohtadele Eestis pisikest kultuurisüsti ning tekitada pisut positiivsest konkurentsi valdkonnas.

Hiiumaa Tantsufestivali meeskond on rõõmus, et senised kolm festivalisuve on toonud Hiiumaale ligi sada inimest igal aastal ja ustavaid fänne nii laste kui lapsevanemate sekka. Anna meile endast märku meie facebooki lehel - https://www.facebook.com/pages/Hiiumaa-TantsuFestival/224350210924451.

Hiiumaa Tantsufestivalist saab põhjalikumalt lugeda festivali kodukalt www.tants.org.