;

Lasteraamat "Hilda ja Hugo suur seiklus"Пользователь  Sigrid проект в категории Печать

KES OLEN MINA JA MILLINE ON MINU LUGU?

Tere, mina olen Sigrid Noor ja ma sooviksin teile jutustada ühe vahva, kuid samas ka õpetliku muinasjutu kahest tublist kassipojast. "Hilda ja Hugo suur seiklus" on lugu, kus kohtuvad ühteaegu nii põnev seiklus kui ka hoolivus ja heatahtlikkus. Tegemist on küll lasteraamatuga, aga see on raamat, mis õpetab, või õigemini tuletab nii mõnelegi täiskasvanule midagi väga olulist meelde.

Miks just kassid? Nimelt tuli inspiratsioon selle raamatu kirjutamiseks minu seitsmeaastaselt tütrelt, kelle suurimateks lemmikuteks on justnimelt kassid. Kellega siis veel uudishimu ja seiklused paremini kokku käiks, kui mitte kassidega?
 

MILLEST RAAMAT RÄÄGIB JA KUIDAS KÕIK ALGUSE SAI?

Muinasjutt sündis ühel täiesti tavalisel laupäeval meie maakodus, Muhu saarel. Minu väike tütar soovis nii väga unejuttu, kuid paraku on meie maakodus lasteraamatute valik nigelavõitu. Tookord tuli unejutt ise välja mõelda ning sellel õhtul sündiski üks täiesti uus muinasjutt. Selle looga koos sündis aga omakorda juba idee, kuidas muinasjutt raamatukaante vahele mahuks ja milline see raamat üldse välja võiks näha.

Saatus viis mind kokku imelise naise Tiina Oravaga, kelle joonistatud pildid minu raamatut kaunistavad. Arvan, et illustratsioonidel on väga suur jõud ning läbi piltide suudab laps loetud juttu paremini talletada.
 


 

Antud muinasjutt sobib ettelugemiseks eelkooliealistele lastele ning kooliealised lapsed saavad tänu suuremale kirjale ise lugemist harjutada. Huvitav lugu ja värvilised illustratsioonid arendavad lapse kujutlusvõimet. Viimasel lehel olevate küsimuste abil saab lapsevanem kontrollida, kas laps sai raamatu sisust aru.

"Hilda ja Hugo suur seiklus" on soe ja südamlik lugu kahest vaprast kassipojast, kes satuvad imelisse seiklusesse, kus nad kohtuvad paljude huvitavate tegelastega ning leiavad end nii mõnestki müstilisest paigast.
 


 

"Äkitselt taipasid kassipojad, et nad ei ole enam sugugi oma kodukandis Mesilas. Lastele avanes metsakünkalt vaade, mida nad ei oleks osanud isegi unes ette kujutada.

Hugo ja Hilda nägid enda poole lendamas üht suurt olevust. Lähemale jõudes nägid lapsed ilusat ja võimsat tiibadega olendit, kellesarnast nad varem polnud kohanud."
 

KOGUTUD TOETUS

Minu tütar Marissa on täiesti veendunud, et selline raamat meeldiks ka väga paljudele teistele lastele. Seega kogun toetust raamatute trükkimiseks, et Hilda ja Hugo leiaksid tee paljude laste südametesse.
 

MILLAL RAAMAT VALMIS SAAB?

Loodan raamatu valmis saada hiljemalt detsembrikuus. Kindlat kuupäeva on veel keeruline öelda. Kampaania õnnestumise korral annan kindlasti koheselt teada täpse kuupäeva ning võimalike esitluste ajad. Senikaua tuleb Hildal ja Hugol kannatlikult oodata.

Tänu ja hingega,
Sigrid Noor

  • 44 поддержавших
  • 1725€собрано от запланированных 1700€

Успешный проект

Проект был поддержан 23.Nov.2020

Related projects

Издание баллады Лидии Койдула «Нарвская Дева» на двух языках

  • 43%собрано
  • 1085€поддержано
  • 2 дней осталось