;

Humoorikas lühilugudega fotoraamat "Harilik eestlane" Пользователь  Karin Nemec проект в категории Печать

Tere, armas hooandja!

Oleme rahvaga koos loomas lühilugudega fotoraamatut "Harilik eestlane", mis aitab kild-killu haaval kokku panna lustaka pildi tänapäeva eestlasest. Tahame raamatu teha inglise ja eesti keeles.

Eelmisel aastal kogusime lehele harilikeestlane.ee eesti rahvalt üle 300 vahva loo, millest ilmekamad avaldame loodavas lühilugudega fotoraamatus. Lood kokku kogutud, pakkis Helen seljakoti, võttis kaamera ning läks mööda Eestit rändama, et eestlast meeleolukalt pildis jäädvustada.

Lisaks rahva poolt kirjutatud lugudele ja fotodele oleme raamatusse pikkinud huvitavaid vanasõnu, rahvalikke ütlusi ja fakte eestlaste kohta, mis rikastavad lugusid detailidega ning lisavad raamatule sügavust. Lugeja leiab raamatust mõtteid eestlase iseloomu kohta, selle kohta, mis meile, eestlastele korda läheb, nalju meie kohta ning mida meile teha meeldib.

Oleme tänaseks kokku pannud päris lustaka toormaterjali nüüdisaja eestlasest ning leidnud oma meeskonda tõelised omaala professionaalid, kes aitavad selle vormida ilusaks raamatuks. "Harilik eestlane" tekste toimetab Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna keeletoimetaja Asta Niinemets. Asta igapäevatöö on just rahvalugudega seotud tekstide silumine. Raamatu kujundab Marje Eelma, kelle kujundatud fotoraamat valiti eelmise aasta Eesti 25 kaunima raamatu kujunduse hulka.

Armas hooandja! Meil on jäänud veel viimane lõpusirge, et ühisloominguna loodud lühilugudega fotoraamat eestlastest trükivalgust näeks ning otsime häid inimesi, kes raamatu valmimisele oma käe alla paneks. Siinkohal pöördume Sinu poole, et sa aitaksid meil katta kirjastamisega seotud kulusid. Tänutäheks toetuse eest oleme välja pannud erinevaid kingitusi, mille loetelu leiad meie hooandja lehelt. Samuti märgime kõik toetajad raamatus nimeliselt ära. Kingitused saadame toetajatele Eesti piires Smartposti teel või need saab kätte raamatu ilmumise tähistamise peol. Välismaale ehk ükskõik kuhu maailma nurka saadame kingitused tavapostiga.

Meie siiras soov on jagada teiega novembri alguseks trükisooja raamatut. Nii jõuab lustakas kingitus eestlastest õigeks ajaks üle maailma jõulukuuskede alla. :)

Raamatu loomisele saab aktiivselt kaasa elada Facebookis: https://www.facebook.com/harilikeestlane

Suur aitäh Sulle toetuse eest!

Karin ja Helen

  • 126 поддержавших
  • 3811€собрано от запланированных 2400€

Успешный проект

Проект был поддержан 18.Sep.2014