;

J-Fest 2022Пользователь  Dmitri Orehhov проект в категории Событие

Mis on J-Fest?

J-Fest on tänavatantsu festival, mis ühendab inimesi igas vanuses ning on kohaks, kus loovus, kunst ja tants saavad üheks. Esimest korda sündis festival praktilise tööna Jõhvi Gümnaasiumis 2019. aastal. Üritus läks inimestele nii korda, et otsustasime korraldada seda ka edasi ning 2020. aastal sai J-Festi näha lausa kahe ürituse vormis: J-Fest Mini Viimsis ja J-Fest 2020 Jõhvis.
 

Mida oodata J-Festilt 2022. aastal?

Sellel aastal on meil plaanid veelgi suuremad: Tahame korraldada üritusi kahes linnas - Tallinnas ja festivali sünnilinnas Jõhvis.

Sellel aastal näeb J-Festil Showcase võistlusi 21. mail Jõhvi Kontserdimajas, Battle võistlusi Tallinnas klubis Hall ja Vogue balli Tallinnas Sveta baaris. Lisaks korraldame konverentsi, kus arutame tänavatantsu tähtsust Eesti kultuuris.

Showcase on tantsustiilide abil loodud tantsukompositsioon. Tavaliselt koostatakse showcase numbrit erinevatest liigutuste kombinatsioonidest. Antud esitlus on väga populaarne just tantsugruppidel, kuid esineda võib ka üks inimene.

Battle ehk dance battle (ingl. tantsuline võitlus) on võistlemine üksteise ees kordamööda. Iga osaleja ülesanne on näidata oma oskusi ja proovida vastase omadest nö "üle hüpata".

Vogue Ball on üritus, kus osalejad tantsivad, kõnnivad, poseerivad, esinevad ning teevad lip-synci, et saada auhindu.
 

Miks me seda üritust korraldame?

Tänavatantsukultuur saab Eestis aina populaarsemaks, kuid üritusi kus noored saaks ennast väljendada ja olla osa kultuurist on vähe. Pole kohta, kus noored erinevatest maakondadest või isegi riikidest saaks kokku ja veedaks kvaliteetset aega.

Oma projektiga tahame näidata, et tänavakultuur on Eestis olemas ning et noored saavad enda jaoks üritusi korraldada. Armastus tantsu ja muusika vastu selle erinevates vormides on universaalne. See ei küsi ei keelt ega vanust.
 

Miks toetada ja millele toetus kulub?

Kahjuks ei saa kõiki erinevaid ideid vaid hea sõna või suure tahtmisega teostada. J-Fest ühendab erinevate kultuuridega inimesi nende jaoks ühise tänavakultuuri läbi. Seega ei ole vahet, kas Sa soovid toetada inimeste lõimumist, tänavakultuuri või lihtsalt noori, kes tahavad midagi ära teha. See projekt annab Sulle selleks kordumatu võimaluse!

Auhinnad Tantsijatele: Loomulikult armastavad tantsijad seda mida nad teevad, kuid uskuge meid, need inimesed treenivad päevast päeva ja nad on lihtsalt suurepärane grupp inimesi, kes väärivad tunnustust!

Personali honorar: Kohtunikud, fotograafid ja DJ'd peavad ka kuidagi ära elama ning on loogiline maksta neile tasud ning katta nende transpordi- ja elamiskulusid.

Hooandja.ee: Suurepärane keskkond ning kuidagi peab temagi jätkusuutlik olema. Hooandja.ee teenustasu ning auhinnad hooandjatele, kelleta selle sündmuse korraldamine võimalik ei ole!

Tarvikud ja olmekulud: Siia alla kuuluvad asjad käepaeltest ja reklaamplakatitest kuni wc-paberini...

Vabatahtlike tänuks: Paljud inimesed on andud oma nõusoleku appi tulla. Aga maru häbematu oleks, kui nad ise sellele peale peaksid maksma. Seega tuleks katta nende transpordikulud ja lõunasöögid.
 

J-Fest sai 2020. aastal ka meediakajastust, festivalist tehti lugu Kanal 2 Reporteris ja Eesti Rahvusringhäälingu ETV+ hommikuprogrammis.

2020. aasta festivali kokkuvõtvat videot saad vaadata SIIN.

Küsime hooandjatelt küll 1000 eurot, kuid see on miinimum, mida meil korraldamiseks vaja on. Oleksime väga tänulikud, kui suudaks koguda rohkem.

Samuti oleme väga tänulikud, kui jagate Hooandja linki sotsiaalmeedias!

Kui kellelgi on küsimusi, arvamusi või ettepanekuid, siis kõik need on oodatud meie meilile: j.fest2019@gmail.com

Jälgi meid ka Facebookis ja Instagramis.

See you soon!

  • 21 поддержавших
  • 1050€собрано от запланированных 1000€

Успешный проект

Проект был поддержан 05.Apr.2022