;

"Kaisukate salajutud" kõigile lugemiseks Пользователь  Mai Pitsner проект в категории Печать

Tere, kaisukate sõber!

Mõne unistusega on nii, et sõnadesse seda panna ei oska, kuid süda teab ja süda teeb. Nii läks minuga raamatu kirjutamisel. Mõned aastad tagasi alustasin sellest, et tekkis mõte kaisukatest raamat kirjutada.

Olen alati väitnud, et kui mina elutute armsate asjadega räägin, siis on kõik täiesti korras. Kui aga asjad hakkavad mulle vastama, peaks mu mõistust kontrollima.... Kas peaks nüüd kontrollima või ei, see jäägu teie otsustada, aga kaisukad on minuga suhtlema hakanud ning tänu sellele olen kirja saanud raamatu "Kaisukate salajutud", kus erinevad kaisukad avaldavad oma põnevaid seiklusi ja südamesoove.

Kutsungi teid mulle ja mu kaisukatest sõpradele appi ning hoogu andma, et nende lood saaks lasteraamatuna trükki ja raamatupoodidesse juba selle aasta jõuludeks nii lapsi kui täiskasvanuid rõõmustama ning lõbustama.

Aitäh, aitäh, aitäh!

Mai Pitsner ja Kaisukad
 

Lisainfot meie tegemiste kohta leiate:
facebook.com/KaisukateSalajutud
kaisukatesalajutud.wordpress.com
 


 

Paar lõiku lasteraamatust "Kaisukate salajutud", peatükist "Kaisuarst Kopsu":

"Oi ei, oi ei, oi ei!" lipsas minu – kopra – suust välja, kui ma nägin seda hiiglaslikku haava, mis Mõmmi küljel oli. Õmblused olid lahti, niidid turritasid igale poole kui siili okkad ja vatitupsud üritasid plehku panna nagu kassipoeg pesupäeval. Karupoeg oli saanud kõvasti saputada ühe haukuva vorstitaolise teravate hammastega eluka käest ning nüüd vajas ta kiiresti minu professionaalset abi – kaisuarst Kopsul oli aeg tööle asuda.

Igal kaisukal on eriline ülesanne täita. Meie kõigi number üks eesmärk on leida endale hoolas ja hoolitsev sõber, kes meid armastab. Lisaks sellele on number kaks ja number kolm töid, et elu kaisukate maailmas toimiks sujuvalt ning suurema segaduseta. Tihti segamini olevad lastetoad ei ole meie süü – me üritame ennast alati oma õigele kohale sättida. Mis me parata saame, et meie pisikesed vatiajud voodil ja põrandal vahet ei tee!

Millel aga iga meditsiini-kaisukas vahet teeb, on haigused. Me teame täpselt, et erinevate haiguste puhul tuleb käituda isemoodi. Kui on lapsel köha, siis poeb pehmeke kõvasti kalli-kalli-kalli kaissu. Kurguvalu puhul tuleb kurgu alla ennast sops-sops-sops sättida. Kui aga on nohu, on aeg evakuatsioon läbi viia. Evakuatsioon tähendab PÕGENEDA! Kaisukad peavad ennast tatikollide eest ju kaitsma.