;

Kellele Austraaliat!?Пользователь  Märt Meesak проект в категории Печать

Armas hooandja!

Meie elu on tavaliselt lihtne ja väheseid üllatusi täis. Meie eestlased ei ole just suured riskijad. Viimasel ajal on noored läinud või minemas seiklema erinevatesse riikidesse ja kohtadesse. Ikka selleks, et tagasi tulles oleks kogemusi mida jagada.

Meie sõbraga läksime Austraaliasse 2011. aastal, just siis kui see riik sai meie noorte seas üheks populaarsemaks väljasõidu kohaks maailmas. Võiks nagu arvata, et mida siis ikka seal käigust jagada on ning miks peaks üldse see kedagi huvitama. Antud raamat tõestab, et on ikka küll.

Nimelt sai iga nädalasest blogipostitusest oma perekonnale üks pikk ja seiklusterohke kogemuse kogumik. Iga päev tõi uusi üllatusi, mis isegi tagantjärele tunduvad uskumatud. Tegemist ei olnud lihtsalt Austraalias töötamise ja raha teenimise, vaid täiemõõdulise seiklusega kõrbest kuni suurlinnadeni. Lisaks kirjasõnale on raamatus ka pildipank.

Antud raamat annaks võimaluse jagada kogemusi ja seiklusi siin kodumaal ning innustaks ka rohkem noori endasse uskuma. Seda siis pealtäha võimatutes olukordades hakkama saamisega kui ka sellega, et eestlane on tegelikult tubli ja töökas rahvas. Ise peab hakkaja olema.

Käsikirja lugenud inimesed, ka kirjastajad, on andnud positivset tagasisidet ning innustanud raamatu ilmumisega edasi tegelema. Üks kirjastus on pannud kokku ka eeldatava eelarve, milleks oleks minu omaosalus 3 000 eurot. Kuna endal raamatu välja andmiseks oma osaluse tasu nii palju ei ole, oleksin Teile, kõigile hooandjatele, Teie panuse eest väga tänulik.

Raamatu formaadiks on planeeritud 130 x 200 mm;
pehmekaaneline õmmeldud köide;
maht 160 lk. / sh. 30–40 fotot. 
Trükiarv 450.
Kogukulu 3 400 eurot, millest hooandjate panus 3 000€.

Selleks, et raamat aga trükivalgust näeks, ootan kõiki häid inimesi seda toetama. Tänutäheks sinu lahkuse eest, märgin ära kõik toetajad raamatus nimeliselt. Lisaks on lahkematele toetajatele kingituseks raamat ise ning kätte toimetamine erineval moel postiteel. Raamatus saavad ka suurtoetajad eraldi äramainimise ning kohtumisvõimaluse autori endaga.

Tegemist on minu esimese raamatuga ning kirjanikuks ei ole plaanis edaspidi hakata. Antud kirjutise nöol tahan jagada oma emotsioone ja teadmisi kõigile neile kes seiklusi ja reisimist huvitavaks peavad. Olen võtnud selle projektiga tegelemiseks hoogu juba Austraaliast tagasi tulemisest alates 2012. aasta veebruarist. Raamat võiks ilmuda Teie abiga hiljemalt uue aasta esimestel kuudel, ehk siis tagasituleku tähtpäevaks, milleks oli sõbrapäev. See oleks ka väike üllatus mu heale sõbrale Martinile, kellega koos antud seikluse ette võtsime ja selle koos läbisime.

Kirjastaja arvamus:  Tegemist on ladusalt kirjutatud käsikirjaga reisilt Austraaliasse ja sellest, kuidas autor koos sõbraga seal hakkama sai ning „läbi lõi”. Käsikiri vajab toimetamist ja n-ö kirjastuslikku vormistamist. Käsikirja väärtus on Austraalia ja austraallaste nägemise küllaltki uudses vaatenurga​s. Teiseks on siin mõnusat huumorit ja eneseirooniat, mis ei takista teatavat uhkust tundmast selle üle, et eestlane saab hakkama igas olukorras. Ei saa jätta mainimata positiivset tunnusjoont, et lugeja kogeb värvis, lõhnas ja maitses Austraalia mandrit. [Hardman OÜ (Kirjastus SE&JS) ]

Ülevaate sammudest raamatu ilmumise poole ja pildigalerii leiad Facebooki lehelt.