;

Indrek Koffi ja Oksana Dratškovska pildiraamat "Kes võidab?"Пользователь  Härra Tee & proua Kohvi OÜ проект в категории Печать

Neil rasketel ja segastel aegadel oleme jõudnud nii kaugele, et igaüks meist on nii- või naapidi Ukrainaga seotud. Ukraina ei ole enam riik, mis asub üksnes oma piiride vahel. Ukraina on siin, meiega koos ja meie seas. Arvestades põgenike arvu Eestis ja mitu korda tagasihoidlikumat kättesaadavate raamatute arvu, oleme otsustanud toetada meie kõige väikseimaid lugejaid ja anda välja neile mõeldud raamatu. Olgu see raamat neile varjendiks.

Meie raamat on soe ja selge. See kõnetab esmalt sellepärast, et räägib asjadest, millele me kõik oleme mõelnud ja tunnetest, mida oleme viimastel aegadel vähemalt mingil määral kogenud. See räägib ka kaastundest. Sest "sõda on kuri" ja "sõda on kui tont". Sõda on kõik, millega see laste mõtteis seostub. Raamatu autor püüab lihtsa keele ja minimalistliku vormi varjus ligi pääseda igale sõjaolukorras tekkivale tundele ja tundevarjundile, anda neile õige ja täpse nime. Raamat räägib ka sõja ajal tekkivast segadusest: mis on see ebakindlus, mis röövib meilt rahu?
 


 

Lisaks tekstile loovad raamatu ka Ukraina kunstniku Oksana Dratškovska pildid. Kas tema helgete värvide maailm suudab läbi tungida kurja sõja mustast ja hallist? Selle raamatu kohta võib öelda, et seda saab lugeda ükskõik mispidi, sest sõda on ja jääb sõjaks. Aga ühtlasi on selge, et sõda jääb alati kaotajaks. Lootuse kõrval pole tal vähimatki lootust!

Lisaks saab raamatut lugeda ükskõik mispidi veel selleski mõttes, et raamat on korraga eesti- ja ukrainakeelne: avad ühelt poolt, loed eesti keeles, avad teiselt poolt, loed ukraina keeles. Võib-olla saad nõnda veel uue keelegi selgeks!
 

Milleks me kogutud raha kasutame?

Toetus läheb trükikulude katmiseks ja illustraatori töö tasustamiseks. Mida suurema summa kogume, seda suurem hulk Ukraina lapsi saab raamatu endale kingiks. Raamatud jagame laiali Ukraina kultuurikeskuse abiga.

  • 120 поддержавших
  • 4089€собрано от запланированных 3333€

Успешный проект

Проект был поддержан 31.Dec.2022

Related projects

Книга по истории развития футбола в Силламяэ: «С любовью к футболу»

  • 37%собрано
  • 1376€поддержано
  • 8 дней осталось