;

Kingi õpetajale torditükk!Пользователь  Kaja Sarapuu проект в категории Событие

Hea hooandaja!

Arvatavasti on Sinu kooliaeg läbi saanud ja emakeeleoskused hästi omandatud. Eesti Emakeeleõpetajate Selts kannab hoolt, et emakeele ja kirjanduse õpetajad omavahel suhtleksid, emakeeleõpetuse päevaprobleemides kaasa räägiksid, häid metoodikaid tunneksid, parimat praktikat jagada saaksid ja selle kaudu koolitöös professionaalsemad oleksid.

Eesti Emakeeleõpetajate Selts, üks Eesti suuremaid ja kestlikumaid õpetajate ühendusi 232 liikmega, tähistab sel sügisel 25. sünnipäeva ja selleks puhuks tahab selts oma liikmed 7. ja 8. novembril üle Eesti Tallinnasse kokku koguda, et möödunut meenutada, tegijaid kiita, emakeeleõpetuse sõprade ja oma liikmetega arutleda, vaielda, uusi ideid genereerida ja koosolemisest rõõmu tunda ning muidugi sünnipäevatorti süüa.

Ilmumist ootab uus aastaraamat. Tahame välja kuulutada emakeeleõpetust toetavad võistlused, nende hulgas „Reeglipeituse“, mis aitaks igal eesti keele õppijal reegleid paremini meeles pidada ja arukalt kasutada.  Kõigeks selleks vajame veidi hoogu juurde. Meile on toeks haridusministeeriumi keeleosakond, meie armsad koolipidajad ja kõige enam meie oma vabatahtlik töö.

Muidugi on „torditükk“ metafoor ja hooandmist vajab meie aastaraamatu ilmumine, reeglipeituse läbiviimine, sügispäevade konverentsiks ruumide rentimine. Aastaraamatu heaks loobuks muidugi tordist. Aastaraamat on kallim ja püsivam  kui tort… Aga üheks peoõhtuks võiks ju ka tõesti tordi tellida ja rõõmustada möödunud 25 tegusa aasta üle. 

 

Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi koduleht www.eeselts.edu.ee

Eesti keele ja kirjanduse õpetajaid ning teisi emakeeleõpetusest, keelehooldest ja kirjandusest huvitatud isikuid ühendav vabatahtlik sõltumatu mittetulundusühing, ametliku nimetusega Eesti Emakeeleõpetajate Selts (EES) on asutatud 30.septembril 1989.a Tallinnas. Seltsi peamiseks eesmärgiks on väärtustada eesti keele ja kirjanduse õppimist ja õpetamist. Selts on järjepidevalt tegutsenud 25 aastat. EESil on püsiv liikmeskond, kelle hulgas on Eesti tippõpetajaid, ülikoolide õppejõude, õppekirjanduse autoreid ja rohkesti oma ala entusiaste. Seltsi traditsioonideks on kevad- ja sügispäevad ning suvekool. Jõudumööda on välja antud metoodikakogumikke "Tervikteoste käsitlemine põhikoolis/gümnaasiumis", kogemusvihikuid "Naudi õpetamist!" ja aastaraamatuid. Sügispäevadel 7. ja 8. novembril 2014 antakse viiendat korda välja Emakeeleõpetuse Sõbra aunimetus.

Related projects

Реставрация фронтальных парапетов церкви Екатерины Пярну

  • 1%собрано
  • 120€поддержано
  • 48 дней осталось

Создание музея старинных мотоциклов в Нарве

  • 45%собрано
  • 2450€поддержано
  • 27 дней осталось