;

Kohapärimuskohvik Juula külasПользователь  Eneli Kaasik проект в категории Гражданская инициативаTere.

Saame tuttavaks - siin on meie pere:  

Me elame imekaunil Vooremaal Juula külas. Meie ammuseks unistuseks on luua oma kodukanti KOHAPÄRIMUSKOHVIK

Mis see on - küsite te ehk…? Vastame: See on justkui postijaam Vooremaal ringirändajale: siit saab süüa-juua, moonakoti kaasa, saab tutvuda kohaliku rahvakultuuri– ja käsitööga, aja- ja kultuurilooga. Iga ese kohvikus on sõnumi ja looga - tasub vaid pisut aega varuda ja üks Eestimaa paigake avab end Teile.

Miks me selle loome? Aga seepärast, et Vooremaa on imeline paik nii looduse kui siin elavate ja varem elanud inimeste poolest! Siin on palju paikkonnaga seotud legende ja lugusid, mis lausa kutsuvad neid edasirääkima. Siin on aktiivseid väikeettevõtjaid, kes toodavad oma taludes maitsavat kohalikku toitu, siin on mitu peredele suunatud külastuskohta ja puhkemaja, puudu on aga  tore, kohalikku identiteeti kandev toidukoht. Siin on palju huvitavaid käsitöö- ja kunstitegijaid, kuid Te ei ole nende töid kunagi näinud!

Vot seetõttu olemegi oma missiooniks võtnud luua oma kodukohta kohapärimuskohvik. Meie kohviku külastaja saab peale kõhutäite ja tervisliku- kohaliku kauba meilt ka  meene, loo ja emotsiooni koju kaasa! Juba ukselt tervitavad meie kohvikukülastajaid inimesed, kes tunnevad siinseid olusid, legende, suurkujusid ja looduskauneid kohti, kes tutvustavad Vooremaad ja juhatavad inimesi legendide-radadele. Selleks kõigeks on aga natuke hoogu juurde vaja.

Hea meie loo lugeja-kuulaja- kui Sindki kõnetab ühe sisuka söögi- ja kohaliku toidu müügikoha loomine Jõgevamaa serva: Elistvere loomapargi, Jääaja keskuse ja Vudila mängumaa lähipiirkonda, siis anna oma väike panus meie – siis juba ühise - unistuse täitumisse!

„Mõistes toitu, mõistame kultuuri. Mõistes kultuuri, mõistame rahvuse hinge!“- on ütelnud elutargad inimesed aastasadu enne meie sündi…

Meie kõige väiksem eesmärk on saada maja ette ilusad puitaknad( 4tk), selleks peame, head inimesed Teie abiga, koguma 3500€.

Et kogu maja saaks aknad ( kokku siis juba 8 akent), siis selleks on vaja kokku saada 6000€

Kui kogume rohkem, siis saame ka uksed ( 4tk) ette. Selleks läheb veel 7000€

Kui maja saab vett- ja tuult-pidavaks ehk katus on peal ja aknad- uksed ees, siis korraldame veebruaris 2017 õues valgusepeo koos tulelabürindi, trummipõrina ja pimeduse väljaaajamise rituaalidest rääkimisega. Kõik toetajad on oodatud sellest osa saama!

Kohvi-tee ja suupistelaua katame siis juba majja!!!

Meil on kõigile toetajatele omalt poolt ka väiksed kingitused loodud:

10€-ga toetajatele mõeldes oleme terve sügise usinasti kätel ja kuivatil käia lasknud.

Head 10€-ga toetajad! Suve-lõpu-soojus talletatud kuivatatud valge klaari viiludesse koos väikse tänukirjakesega ootab teid!

Meenuvad mälestused vanaemadest…

25€ -ga toetajatele mõeldes oleme oma keldrisse varunud naabrinaise Mari-Liisiga koostöös keedetud imehead astelpaju-marmelaadi. Seda maitsvat toodet saab küll vaid Jõgevamaalt!

Head 25€-ga toetajad! Vitamiinipomm astelpaju- marmelaadina purgis toob tervise ja heaolutunde Teie igasse ampsuga alustatud päeva!50€-ga toetajad! Teid ootame aga Jõgevamaale, oma- nimelisele tänu-kruusile ja kotikesele melissi-saialille teele järgi. Meliss on rahustav, meeli ülendav ja saialill annab juurde viiruseid-tõrjuvat ning päikselist väge. Naudi hetke!
100€-ga toetajad!

Teile oleme kokkupannud meie heade koostööpartnerite abiga kohaliku toiduga kinkekomplekti: mesi, astelpajuribad, toorkuivatatud peedinäksid, tee ja kuivatatud õunakotike.  
No ja 200€ puhul tervitame ja täname Teid kohalike toodetega, mis pandud kaunisse puidust kastikesse, peal mõttetera tulevikuks. Selle kingiga toote ka oma koju pisut Jõgevamaa hingust, väikeettevõtjate entusiasmi ja loovust! Proovige neid tooteid   kohe  või säilitage jahedas.


Juulamõisa kohapärimuskohvik:

 Suur tänu kõigile tähelepanu ja toetuse eest!

Kallistused ja tänu ka  Virgylia Soosaarele, Mari-Liis Põllule, Katrin Lossile ja kõigile meie headele koostööpartneritele!

 

https://www.facebook.com/eneli.kaasik

  • 50 поддержавших
  • 3709€собрано от запланированных 6000€

Успешный проект

Проект был поддержан 29.Nov.2016