;

Kolmas rahvusvaheline improteatrite festival TiltПользователь  Improgrupp Jaa! проект в категории Театр

Rahvusvaheline improteatrite festival Tilt toimub sel aastal juba kolmandat korda! Nii nagu ka varasematel kordadel, on meie eesmärgiks tuua kokku parimad improtajad nii Eestist kui välismaalt, et pakkuda spontaanse teatri sõpradele ja huvilistele võimalust vingeteks kunstielamusteks!

Tilt toimub sel aastal 1.-3. oktoobrini Vaba Lava teatrikeskuses. Festivalilaval on võimalik näha juba kuut (!) improtruppi Eestist ning kuut välistruppi, kes sõidavad meie juurde Soomest, Prantsusmaalt, Belgiast, Inglismaalt, Venemaalt ja USAst.

Kes veel ei tea, siis improteater eristub klassikalisest teatrist selle poolest, et kõik mida publik etendusel näeb, sünnib kohapeal, improviseerituna publiku antud inspiratsioonisõnadest. Seega on iga etendus vahetu ja kordumatu, sest kahte täpselt ühesugust lugu pole improviseerijatel veel õnnestunud lavale panna. Igal trupil on oma etenduse jaoks kokkulepitud ainult nö formaat, millest lähtudes näitlejad loo lavale panevad ning see määrab üldjoontes etenduse žanri.

Üheks meie festivali oodatumatest külalistest sel aastal on Briti improteater Do Not Adjust Your Stage. Tegu on rahvusvaheliselt palju kiitust saanud trupiga, kes saabub meie juurde pärast juunikuiseid esinemisi New Yorgis ning liigub siit edasi novembris toimuvale Barcelona improfestivalile. Ka nende etenduse formaat on omapärane. Nimelt algab etendus sellega, et üks teadlane räägib oma uurimisvaldkonnast 10 minutit ning sealt saadud info ongi näitlejatele ülejäänud etenduse juures aluseks. Seni on nende etendustel loenguid pidanud muuhulgas näiteks rakubioloog, mullide uurija, Kõmri hip-hopi guru, mitmed filosoofid, keskaja keeleteadlane, astrofüüsik Cambridge'ist, valitsuse majandusteadlane, sõjaväeajaloolane ja Guinnessi rekordiomanik. Peatselt anname teada ka selle, kes juhatab sisse Do Not Adjust Your Stage'i etenduse Tildil!

Nagu ka varasematel aastatel, vajame heade hooandjate tuge parimate improtajate Eestisse toomisel. Sel korral palumegi teie abi just Briti trupi Do Not Adjust Your Stage lennukulude katmiseks.

Et hooandjatele väärikalt aitäh öelda, pakume taaskord mitmesuguseid kingitusi. Sel aastal on festivalile tulnud appi mitmed head inimesed ja firmad, kes oma aega ja jõudu teie tänamisse panustada tahavad.

Kadri Saarma näppude all valmivad väikesed lõbusad Tildi-kujulised kuumaalused tassidele. Festivali peakorraldaja Rahel Otsa on aga taaskord võtnud kapist välja oma kuulsa Singeri ning laseb sel vurinal Tildi logoga kotte õmmelda. Gourmet Coffee City on asunud improkultuuri toetama maitsva kohviga, et kõigil improhuvilistel vaim ikka värske püsiks! Olavi Sõna on elukutseline stuudiofotograaf, kes vabal ajal tegeleb improteatriga ja on improgrupi Kogu Moos liige. Tema täpse silma all valmivad teist ka kaunid portreefotod. Pildistamine toimub 29. septembril ajavahemikus kell 19-21. Juba kolmandat aastat Tildi valgusmeistri aunimetust kandev Mari-Riin Villemsoo on aga lubanud isa abiga valmis meisterdada päris ehtsa Tildi laualambi. Vineerist laualambi külgi saavad katma Tildi selle aasta logo näod ning see saab kindlasti tooma hubasust ja sooje mälestusi teie meelde veel kaua pärast festivali möödumist. Lisainfot festivali kohta leiab kodulehelt ning Facebookist.

 

     

    

Täname südamest kõiki hooandjaid ja kohtumiseni juba Tildil!

  • 35 поддержавших
  • 932€собрано от запланированных 932€

Успешный проект

Проект был поддержан 25.Sep.2015