;

Koomiks-värviraamat „MAU NAU“Пользователь  Okeiko проект в категории Печать

„MAU NAU“ on Okeiko ja Maari Soekovi joonistatud koomiks-värviraamat, mis räägib juhuslikust kohtumisest, sõprusest ning elu tähistamisest. Raamatu sisuline kokkuvõte ja info on nii eesti kui inglise keeles. Raamat tuleb pehmeköiteline, 24lk.

Okeiko ja Maari:

Raamatu sünd oli meie jaoks loomulik asjade käik. Oleme juba mõnda aega ühises loomeruumis kulgenud. Koos joonistamine on muutumine üheks loomeisikuks ning üheskoos minnes jõuab paikadesse, kuhu üksi genereerides iial ei jõuaks. Raamatuidee sündis soovist see ühine loomejõud kuidagi vormistada, konkreetsemaks ja vaadeldavamaks muuta.

Meil mõlemal on palju erinevaid muhedaid karaktereid, kes meie loomingust läbi käivad, ning põnev on jälgida, mis juhtuma hakkab, kui mõned neist omavahel kokku saavad. Narratiivi sees ärkavad nad ellu, hakkavad ringi toimetama ja enda ümber oma maailma looma.

„Mau Nau“ projektis ühendasime värviraamatu ning koomiksi formaadi. Tulemuseks on raamat, mis haarab vaataja kaasa ning kutsub tegudele. Värvimine on lõõgastav ja meditatiivne ajaveetmise viis ning seda saab harrastada nii üksi kui ka mitmekesi.

Värviraamatud ja koomiksid pole sugugi ainult lastele mõeldud - nendest võivad rõõmu leida igas vanuses inimesed, nii suured kui ka väikesed. Meie arvame, et liigne täiskasvanulikkus viib varajase vananemiseni. Ärge kasvage suureks, see on lõks!

"Mau Nau“ raamat ongi mõeldud kasutamiseks erinevates olukordades ja seltskondades, alates igavavõitu ooteruumidest, telefonikõnedest, lennujaamadest ja ülipikkadest autosõitudest, lõpetades mõnusate kohvikus istumiste ja pidude-chilloutidega.

Meile meeldiks väga, kui hubastes kohvikutes ja tüütutes ootesaalides oleks kollase ajakirjanduse ja sisekujundusajakirjade vahelt leida ka lahedaid värviraamatuid, joonistusvihikuid ning topse värvipliiatsite ja vildikatega. Me unistame värvijate subkultuurist, maailmast, kus on okei minna teise inimese juurde, kes üksi kohvitassi taga värviraamatusse sirgeldab, ning temaga tuttavaks saada ning koos uusi värvilisi maailmu luua. 

Raamatu prototüüpi oleme juba katsetanud oma sõprade hulgas (vanuses 3-71). Tundub toimivat!

Hooandjast kogutud rahaga katame raamatu avaldamise kulud. Kingitusi on hooandjatel võimalik kätte saada posti teel, raamatuesitlustel või Okeiko ja Maari stuudiost Telliskivi Loomelinnakus. 

Raamat ilmub hiljemalt aprillis 2015. 

MAU NAU Facebookis.

Lingid meie loominguga tutvumiseks:

  • 172 поддержавших
  • 3037€собрано от запланированных 2500€

Успешный проект

Проект был поддержан 31.Mar.2015