;

Õppevideo "Kuidas märgata eakatevastast väärkohtlemist ja mida edasi teha?"Пользователь  MTÜ Jututaja проект в категории Гражданская инициатива

Vanavanemad on rahvuslik aare! Ilma nendeta poleks ka meid. Igaüks neist on väärt rõõmsaid päevi.

Eakatevastane vägivald on ühiskonnas üks varjatumaid probleeme. See toimub üldjuhul kodus kõige lähedasemate inimeste poolt, olgu selleks eaka enda sugulane või hooldaja. Tihti normaliseerivad eakad nendevastase vägivalla toimumist, halvimal juhul tunneb eakas end süüdi ning usub, et on sellise kohtlemise ära teeninud.

Suur osa eakate vastu suunatud vägivallast jääb kahjuks märkamata ning ei jõua politsei ega teiste asutuste vaatevälja. Seetõttu jääb enamik vägivallaohvreid abistavatest tugiteenustest eemale.

Kuidas ära tunda ohumärgid, mis viitavad eaka väärkohtlemisele?
Kuidas käituda kahtluste korral?
Kuhu abi saamiseks pöörduda?

Meie eesmärk on teha õppevideo, mis vastab neile küsimustele, harib Jututaja noori, aga ka inimesi laiemalt.

Märkamisest algab abi!
 

Projekti eesmärk:

Luua õppevideo, mis aitab eakatevastast vägivalda paremini ära tunda ja ohvrid abini suunata.
 

Kes me oleme?

Me oleme MTÜ Jututaja. Toome suhtlemiseks ja mõnusaks ajaveetmiseks kokku noored ja eakad nii oma kodus kui ka hooldekodus. Nii aitame vähendada eakate üksildust. Kohtumine sisaldab loovat vestlust, muusikat, raamatuid, mänge, liikumist, jalutamist ja palju muud, mis rõõmu valmistab. Meie noored saavad pidevalt uusi koolitusi eakust käsitlevatel teemadel, suhtlemisel, esmaabi andmisest jpm.

Õppevideo saame valmis 21.05.2021.

SIIN on üks näide meie eelnevalt tehtud õppevideost teemal suhtlemine dementsusega inimesega. Uus õppevideo tuleb samas stiilis.

Tänumeened jõuavad Hooandjateni kirja ja posti teel.