;

Külalaulu-duo Ülemakstud Rentslihärrad laserplaadi “Pussi ja Kirvega” väljaandmineПользователь  Lauri Õunapuu проект в категории Музыка

Kutsume hoogu andma Ülemakstud Rentslihärrade kauaoodatud CD “Pussi ja Kirvega” väljaandmiseks.
 
Lood salvestasime juba möödunud nädalal Roundsound stuudios Keijo Koppeli valvsa silma ning salvestusagregaatide toel - “koera saba” vaid veel ongi jäänud, soovime plaadi välja anda nõnda, et see oleks juba juuli lõpul kõigile risurentsliromantikutele kättesaadav!
 
Kõikide hooandjate vahel loosime välja priipääsme Viljandi pärimusmuusika Festivalil toimuvale Ülemakstud Rentsihärrade ja Naised Köögis kontserdile (L 30.7.2016 14:00 Viljandi Kaevumäel)
 
Duo “Ülemakstud Rentslihärrad” alustas tegevust 2012. aastal. Ülemakstud Rentslihärrad koosseisu kuulub kaks tunnustatud eesti muusikut: 
 
Tarmo Noormaa – Teppo-tüüpi lõõtspill, diatooniline lõõtspill, laul;
Lauri Õunapuu – laul.
 
Ansambli repertuaari tuumiku moodustavad traditsioonilised uuemad eesti rahva- ja tantsulaulud mis olid meie külades aktiivses repertuaaris umbes 80-150 aastat tagasi. Seadete loomisel on lähtutud traditsioonilise laulu ning lõõtsamängu eripäradest, säilitades rahvalaulu ning lõõtsamängu esteetilised väljendusvahendid. Lähtumine traditsioonilise laulu kõla- ning esituspildist teeb Ülemakstud Rentslihärradest küllalti ainulaadse koosseisu tänapäeva pärimusmuusika-ansamblite hulgas. 
 
Tarmo Noormaa on Võrumaalt pärit Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud lõõtspillimängija. Uurinud lõõtspillimängija Karl Kikka mängustiili ja August Teppo pillide fenomeni. Esinenud sadadel koolikontserditel lektori rollis. Tarmo on hetkel MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja.
 
Lauri Õunapuu on tuntud eesti muusik (ansamblid: Metsatöll ja Harju Mehed), Arhailise Meestelaulu Seltsi kokkukutsuja ning hobifolklorist. Ka Lauri on olnud lektori rollis sadadel koolikontserditel, kursustel ning õpitubades, olles spetsialiseerunud enim traditsioonilise laulu esituslaadidele, väikekandle mängustilistikale ning eesti rahvalaulude algupärade uurimisele. Lauri sulest on ilmunud laulukogumik “Külalaulik 1. Rahvalaule sajanditaguseilt eesti külatänavailt” (2013, ISBN 9790540022105)
 
Rohkem teavet: