;

Laste ja noorte festival „Avatud mänguväljad“Пользователь  MTÜ Elamusõppe labor проект в категории Событие

FESTIVAL “AVATUD MÄNGUVÄLJAD” – AVASTA MUUSEUME MÄNGIDES!

 

Laste- ja noortefestival “Avatud mänguväljad” on muuseume ja raamatukogusid ühendav iga-aastane üritus, mis toimub sügisese koolivaheaja aegu, seekord 21. oktoober - 5. november. Festivali programmis osaleb kokku enam kui 35 muuseumi ja raamatukogu Tallinnas, Harjumaal, Tartus, Tartumaal, Pärnus, Haapsalus ja Paldiskis.

Spetsiaalselt festivali jaoks on 20 muuseumi Tallinnas, Tartus ja Pärnus loonud uusi mängujuhised, mis aitavad muuseumikülastuse teha seikluslikuks ja meeldejäävaks. Mängujuhised lähtuvad festivali peateemast “Mängult või päriselt”, milleks andis loomulikult inspiratsiooni laste ja noorte kultuuriaasta ning on illustreeritud kahe imelise kunstniku – Liisa Kruusimägi ja Virge Loo poolt. Mänge on loodud erinevas vanuses lastele ja noortele, seega saab valida lihtsamate või ka natuke keerulisemate mängude vahel. Tuleb vaid üles leida need muuseumid, kus sobiva raskusastmega juhend ootamas on. Nendest muuseumidest moodustubki sobiv mänguväli, avatud uuteks seiklusteks. Usinad mängijad saavad koguda templeid ja kleepse oma isiklikku festivalipassi, mis on ühtlasi festivali kava ja väike värviraamat.


 - Näidis Tammsaare Muuseumi mängujuhisest, tase II (ehk 4-6aastastele mõeldud mängud). Kunstnik Liisa Kruusmägi

Samal ajal toimuvad erinevates muuseumides ja raamatukogudes üle Eesti (Tallinnas, Tartus, Ülenurmel, Pärnus, Haapsalus ja Paldiskis) mitmed sündmused: perepäevad, otsimis- ja avastusmängud, jutu- ja töötoad, veebipõhine raamatumäng jne. Sündmuste kava leiad festivali kodulehel alates oktoobrist.

FESTIVALI EESMÄRK

Festivali korraldajatel on kaks suurt soovi. Esiteks me soovime, et lapsed ja noored saaksid vaheajal oma vaba aega kasulikult ning huvitavalt sisustada. Teiseks, me soovime, et võimalikult palju väikeseid ja suuri avastaksid tee muuseumidesse, sest mängurõõmu saab tunda igaüks vanusest sõltumata!

KEDA FESTIVALILE OODATAKSE?

Festivalist on oodatud osa saama eelkõige pered ning kindlasti jagub tegevust igas vanuses lastele. Programmi koostades on silmas peetud ka noori, kes juba iseseisvalt koolivaheajaks tegevust otsivad. Festivalikülastus sobib kindlasti ka koolivaheajal toimuvate linnalaagrite kavasse.

„Avatud mänguväljad“ Eesti ajaloomuuseumis ja Tartu Ülikooli loodusmuuseumis 2016

Nooremad lapsed on oodatud muuseumidesse koos täiskasvanud saatjaga, olgu see kas ema, isa, onud, tädi, vanaema, vanaisa või näiteks hoopis linnalaagri juhendaja. Suuremad lapsed ja noored saavad tulla omapäi või koos sõpradega. Ka kõige pisemad lapsed vanuses kuni 3 a. leiavad muuseumides põnevaid avastusi!

TOETUSE KASUTAMINE

Selleks, et festival saaks täies mahus ellu viidud, vajame me Sinu toetust. Hooandja abiga soovime koguda 800 € selleks, et saaksime kõiki festivaliga kaasnevaid trükiseid trükkida piisavas koguses. Festivali korraldaja ei teeni üritusega tulu. Mängujuhiseid ja festivalipasse saab igas asutuses tasuta, näitustele pääseb muuseumipiletiga.

Toetuseks on ka selle klipi ja info levitamine oma sõprade ja tuttavate seas. Mida rohkem peresid saavad „Avatud mänguväljadest“ teada, seda paremini meil õnnestub festivali ellu viia!

Täname igaühte, kes meid toetab ja aitab levitada festivali teateid! „Avatud mänguväljade“ toetajale saadame või anname üle festivalis osalevate Tallinna, Tartu ja Pärnu muuseumide perepileteid, muuseumide meeneid, ilusaid sisukaid raamatuid ning suurimaid toetajaid premeerime eksklusiivse muuseumitunni või -ekskursiooniga.

FESTIVALI ELLUVIIJAD

Laste ja noorte festivali korraldajaks on MTÜ Elamusõppe labor. Lisainfot festivali kohta saab koduleheküljel www.avatudfestival.ee, e-maili teel elamusoppe@gmail.com ning helistades 5544849 (Jelena).

Festivalist võtavad osa Adamson-Ericu muuseum, Amandus Adamsoni Ateljeemuuseum, Eesti Arhitektruurimuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Meremuuseum, Eesti Põllumajandusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum,  Eesti Rahvusarhiiv, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Fotomuuseum, Kadrioru kunstimuuseum, Kalamaja lastemuuseum Miiamilla, Pernova Loodusmaja, Pärnu Keskraamatukogu lasteosakond, SA Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid, SA Pärnu Muuseum, Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare Muuseum, Tallinna Linnamuuseum, Tallinna loomaaed, Tallinna vene muuseum, Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu, Tartu Ülikooli kunstimuuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Tartu Ülikooli muuseum, Tartu tähetorn.

 

“Avatud mänguväljade“ partneriks ja inspiratsiooniallikaks on festival „Laste päevad Peterburis“. Oleme tänulikud Peterburi festivali kuraatori Daria Agapovale lahkelt jagatud professionaalsete kogemuste, materjalide ja selgituste eest.

KOHTUMISENI MUUSEUMIS!

  • 47 поддержавших
  • 850€собрано от запланированных 800€

Успешный проект

Проект был поддержан 15.Oct.2017