;

Purjesport PeipsileПользователь  Laine Knude проект в категории Гражданская инициатива

Purjed Peipsile!

Meil on maad mööda astuda vaid ÜKS samm Peipsi poole ja siis saame alustada laste purjespordi treeningutega.

Oleme selle nimel tööd teinud juba kuus aastat. Jahtklubi koduleht: www.peipsi.org

Alustasime purjesporti tutvustava päevaga Mustvees. Aasta oli siis 2007. Lapsi tuli Alatskivilt, Mustveest, Kallastelt ja ka Räpinast ning päev oli sisukas. Auväärses eas treener Valdeko Säre jahtklubist MERIKOTKAS oli oma poistega juhendamas ja õpetamas. Terve päev oli järjekord huvilistest, kes kõik tahtsid ise paadis istuda, saada see esimene tunnetus, kui oled ise paadis ja liigud vee peal. Põnevaks tegi olukorra just see, et mõni aasta purjetamist õppinud poisid olid juhendajaks paadis.

Just see päev on meid motiveerinud vedama purjespordi arendamist Peipsi järvel!

Purjesport on kaunis ja intelligentne spordiala. Purjetamine on maailmas levinud puhkuse, ajaviitmise ja sportimise vorm. Purjetamine arendab inimeses vastupanuvõimet, julgust, enesekindlust, kiiret reageerimist pidevalt muutuvatele välisoludele, oma võimete reaalset hindamist kokkupuutes loodusega, meeskonnatööd, austama loodust ja ümbritsevat keskkonda.

Räpina vallavanem Teet Helm on oma kogemustest öelnud, et need poisid, kes purjetamisega SINA peal, nendest on kõigist saanud tublid mehed.

Peipsi Jahtklubi kaugem eesmärk ongi, et elu meie väikeses Eestis ja ääremaadel kestaks ja täna veel väikesed poisid ja tüdrukud leiaksid tulevikus võimaliku olevat elada oma perega Eestis ja kodukandis – Alatskivi, Peipsiääre, Vara, Pala vallas ning Kallaste ja Mustvee linnas. Loodame, et selleks ajaks on ka sadamad Peipsi kaldal ootamas jahte ja purjekaid.

See on Peipsi Jahtklubi panus Eesti tulevikku.

Tulge regatile ja vaadake, kui tõsised ja asjalikud on need väikesed poisid-tüdrukud. Kes purjetamisega sina peal ei ole, see ei saa nende jutust mõhkugi aru.

Meeldejäävad hetked.

Peipsi IV Sügisregatil tuli autasustamisele pisikest kasvu 8.a.tüdruk, ta oli nii visa võistleja, et oli kahel päeval võistlemas Peipsil, kus laine oli pea 1,3 m kõrge. See tüdruk oli Tartu Kalevi Jahtklubist.

Kolkja koolis purjetamist tutvustades läksid ühel poisil silmad üllatusest suureks, tema oleks kohe tahtnud järvele minna.

Üks isa, kes tuli vaatama Mustvees toimunud II regatti, ütles, et purjetamist on meie kandi lastele väga vaja, see hoiab nad aktiivses tegevuses ja eemal pahedest.

Jahtklubi meeskonnana oleme projektide kaudu varustust soetanud. Meid on toetanud Leader programm ja EAS. Jäänud on viimane osa välja osta. Meil on olemas 7 uut Optimist täisvarustusega paati, korralik RIB paat treenerile. Selleks, et saaksime alustada purjetamistreeningutega, on vaja välja osta viimane osa varustusest, telgid, veeskamiskärud, raam transpordiks, transportkäru, ohutusvestid, treeneri ja kohtuniku töövahendid, võistlusraja tähistuse vahendid. Vajalik on omafinantseering varustuse ostmiseks, laagri ja regattide läbiviimiseks. 

Head toetajad! Tulge külla ja vaadake, varsti valendavad purjed Peipsil, sellest midagi ilusamat ei olegi.

Laine Knude

55633756

Kaidi Randpõld

56960715

ja kogu Peipsi Jahtklubi meeskond koos Peipsi järvepäästega

Related projects

Реставрация фронтальных парапетов церкви Екатерины Пярну

  • 1%собрано
  • 120€поддержано
  • 48 дней осталось

Создание музея старинных мотоциклов в Нарве

  • 45%собрано
  • 2455€поддержано
  • 27 дней осталось