;

Koolitantsu Kompanii lavastus "Esimene lend"Пользователь  SA Eesti Tantsuagentuur проект в категории Изобразительное искусство

Eesti Tantsuagentuuri poolt korraldatav Festival Koolitants on Eesti populaarseim ja suurima osalejate arvuga üritus tantsu harrastavatele lastele ja noortele. 1995. aastal alguse saanud loometantsufestivalist on aastatega kujunenud kooliealiste noorte seas üks oodatumaid suurüritusi, millest võtab igal aastal osa tuhandeid tantsijaid.

2015. aastal toimus Koolitants esmakordselt varasemast erineva struktuuriga. Pooleteisttuhande osaleja seast valiti välja 64 tantsijast koosnev Koolitantsu Kompanii. Need on noored ja andekad 4.-12. klasside tantsijad, kes osalevad tantsulavastuses „Esimene lend“, mis etendub 27. septembrist 3. oktoobrini Tallinnas Salme Kultuurikeskuses, Tartus Teater Vanemuine suures majas ja Jõhvi Kontserdimajas.

Intensiivses ja loomingulises protsessis on noortel olnud võimalus koreograafide Argo Liigi, Liisa Laine, Olga Privise ja Tuomo Railo käe all kogeda, kuidas valmib terviklik lavastus, palju peab selleks proove tegema ning saavad etenduste käigus aimu tantsija elust tuuril.

Lavastuprotsessi kaudu on noored tantsijad saanud kogemuse tantsukunstniku elust, mis lisaks individuaalsele tegutsemisele tähendab ka meeskonnaga arvestamist ning arenemist koostöötamise kaudu. Ühiste jõupingutuste ja intensiivse töö tulemus on nädala ajaga kokku pandud noorte tantsulavastus, mis on kindlasti omanäolisim Eestis juba osalejate tõttu.

Koolitantsu Kompaniis tantsivad noored D.R.E.A.M. Studiost, Daigo Dance’ist, Eesti Tantsuagentuuri Tantsukoolist, Face Tantsu- ja Moekoolist, Gabriele Moe- ja Tantsukoolist, Iisaku Kunstide Koolist, Jõgeva Muusikakoolist, Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskusest, Kati Tantsustuudiost, Klaim’ist, Korellonist, Kunda Ühisgümnaasiumi liikumisrühmast, Meie Stuudiost, Mikka’st, Modusest, Nõmme Noortemaja liikumisrühmast, Petsikatest, Rõõmurattast, Shaté Tantsukoolist, S-Stuudiost, Tantsugeenist, Tantsuklubist HOP, Tantsukoolist Ciara, Tantsukoolikatest, stuudiost Tantsuline Lavakunst, Tantsuseltsist Pärliine, Tantsustuudiost Lys, Tiina Tantsustuudiost, T-Stuudiost, Tähtvere Tantsukeskusest, TÜ ASK- Defitsiidist, Varjudest, VK Janikast jm.

Hooandjate abiga soovime nende noorte tantsijate tantsulavastusele luua väärilise heli- ja valguskujunduse. Koos saame täita nende unistuse tantsida ning särada tantsulavadel!

Festival Koolitants tänab südamest kõiki toetajaid, kes aitavad noorte unistustele kaasa.

 

 


 

Lavastuse kohta saab lisainfot Koolitantsu FB lehelt ja kodulehelt. Samuti Instagramist ja Twitterist

  • 6 поддержавших
  • 120€собрано от запланированных 2000€

Закончился

Проект не был поддержан и был закрыт 25.Sep.2015