;

Lühifilm "Diana"Пользователь  Lühifilm "Diana" проект в категории Кино и фотография

Lühifilm "Diana" on katusterminiks kogemuste jagamisele, loome sündimisele ja visiooni teostamisele. Lühifilmi tiim on rahvusvaheline ja kaasab filmitudengeid nii Inglismaalt, Lätist, Rumeeniast kui ka kodumaalt. Lühifilm räägib õhtust, mil elus eksinud neiu Diana teeb oma esimesi samme teadmatusest pääsemiseks.
 


 

Filmi režissöör Karoliina Varret: "Filmi idee ja sisu tekkisid elades Inglismaal, kaugel Eestist. Eestis elades soovisin siit eemalduda, kuid alles pärast lahkumist mõistsin päriselt kodumaa omapära ja headust. Uue filmi ideed mõeldes ihkasin teha filmi just eesti keeles ja Eestis, kuskil omapärases keskkonnas. Esimese ideena hüppas mulle pähe Lasnamäe, millesse ka kiindusin. Lasnamäe piirkonna esteetika ja sealsed õhtutundidel valitsevad tumedad toonid ning ükskõiksus on inspireerinud meie lühifilmi visuaalset stiili. Lugu kirjutades ei osanud ma ettegi näha, et tulemus saab olema ühtaegu isiklik kui ka miski, milles teised ennast leida suudavad. Lugu on kõigile, kes on elanud läbi oma varajased kahekümnendad, seda kas kergekäeliselt või mitte. Diana räägib elamisest keskkonnas, millesse mittekuulumist kohe ei taibata."

Läheneme loo jutustamisele euroopalikult – pingsalt jälgitakse Diana suhestumist ümbritseva maailmaga, tema reaktsioone ja käitumismaneere. Filmi visuaalne pool oma teatava sünguse, märgatavalt vaba kaamerakeele ja peategelase vaatlemisega tema taustsüsteemis toetab silmnähtavalt loo narratiivi.

Filmis loodava visuaaliga saab üksikasjalikumat teavet projektile lisatud videost.

Filmivõtted toimuvad 25.-30. jaanuar 2021, millel saad silma peal hoida lühifilmi Instagramis.
 


 

Filmiprojektis "Diana" kohtuvad Eesti, Läti ja Rumeenia teotahtelised (filmi)kunstitudengid mitmetest kõrgkoolidest: Suurbritannia Solent Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia, TLÜ Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia.

Režissöör, produtsent ja stsenarist KAROLIINA

Karoliina on Tallinnast pärit ja Inglismaal tudeeriv filmitudeng. Visuaalkunst on Karoliina mõtetes olnud juba noorest peale, kuid esimesed sammud loomingu poole tulid läbi fotograafia. Kindel ja sihikindel soov "Ma tahan filme teha!" tuli temani keskkooli esiaastal tänu kooli vahetusele - Jüri Gümnaasiumist Tallinna 32. Keskkooli. Neiu suurim tõmme on draama- ja dokumentaalfilmide poole. Ta viimane projekt oli lühidokumentaalfilm Keri Saarest, mis sai üles filmitud eelmise aasta novembris. Hetkel on dokumentaalfilm festivalide tiirul ning veel avalikule publikule nähtav ei ole.
 


 

Operaator ja stsenarist ALEX

Alex on samuti pärit Eestist ning omandanud erialaseid teadmisi Inglismaal. Alex on töötanud mitme muusikavideo ja lühifilmi ning ka täispika mängufilmi kaameraosakonnas. Operaatorina on ta võtnud osa reklaamide, muusikavideote ja lühifilmide produktsioonidest. Kirg liikuva visuaalkunsti vastu tekkis Alexil varakult ning ta tunneb rõõmu, et tal on olnud võimalus sellega tänaseni tegeleda.
 


 

Kaasprodutsendid ELERIIN JA KARL-ANDER

Põhja-Eestist Portugali ringiga Lõuna-Eestisse rännanud Eleriini kutsumuseks on võimaluste loomine, otsatu loomevabaduse tagamine (elu)kunstnikest semude filmi-, video- või lavastusmeeskonnas produtsendina/projekti juhina. Eleriini filmindusvalla pagasit suurendab eelnev kirglik ja kuue aasta pikkune Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali korraldamine. Kogemuspõhisele õppele lisaks ammutab Eleriin tarkusi Tartu Ülikooli kultuuriteaduste instituudis.
 


 

Karl-Ander on maailmarändur, baseerudes hetkel nii Tallinnas kui Rakveres. Ander on filmimaastikul kanda kinnitanud produtsendi rollis, kandes hoolt nii lühifilmide valmimise kui ka filmifestivalide korraldamise eest. Viimasel kahel suvel on ta eest vedanud Sumedate Suveõhtute Filmifestivali Rakveres, tuues Eesti ja Euroopa täispikke linateoseid suurele välikinoekraanile otse kreisilinna südames. Lisaks filmindusele on Ander sukeldunud ka rahanumbrite maailma ja õpib raamatupidajaks, et ühel päeval kogutud teadmised produktsiooni valdkonnas enda kasuks tööle panna.
 


 

Filmikunstnik KÄTLIN

Kätlin õpib EKA stsenograafia kolmandal kursusel teatri- ja filmikunstnikuks. Viimaste aastate jooksul on ta kaasa löönud mitmetes lühifilmides ja ka täispikkades filmides. Kindlasti tasub mainida suurejoonelist "Tenetit", kus Kätlin oli kunstiosakonna assistent ning peakunstniku rolli filmis "Mu kallid laibad", mis võitis tänavustel tudengi-Oscaril kuldmedali.
 


 

Heli LEONARD

Leonard on pärit Rumeeniast, mere-äärsest Constanța linnast. Sarnaselt mõnele teisele meie tiimis võttis ka tema vastu suure otsuse, et kodumaalt lahkuda ning unistusi Inglismaale püüdma minna. Leo on muusikast ja helindusest huvitatud olnud juba väikest saadik, mis suunas teda karjääri rajama just helinduse suunas. Viimaste aastate jooksul on ta töötanud paljude reklaamide, lühifilmide ja dokumentaalfilmide juures just helimehena.
 


 

Montaaž LINDA

Linda on tõeline filmientusiast ning selles vallas praktiseerinud Koreas ja Inglismaal. Linda huvi monteerimise vastu tekkis juba lapseeas, kui ta monteeris kokku erinevaid cartoone. Vanemaks saades oli tal soov õppida professionaalselt monteerima, mistõttu seadis ta sammud laia maailma, kus ta on õppinud lisaks kooli õppekavale ka nt Mike Audsley käe all.
 


 

Peategelane PIRTE

Pirte on kodumaal tuntust koguv noor näitlejanna, kelle viimased näitlemisaastad on talle palju huvitavaid rolle toonud, seda nii teatrilavadel kui ka kaamera ees. Hetkel on tema repertuaaris Ugala, Vanemuise ja TÜ VKA koostöös sündiv lavastus "Peer Gynt". Neiu on kaasa löönud nii lühifilmides (nt "Tüdruk Punases Golfis") kui ka teleseriaalides (ETV noortesarjas "Miks mitte?!" kehastas Pirte peaosalist).
 

 


 

Lühifilmi kogueelarve on 5200 eurot, milles sisalduvad tehnika rent, transport, toitlustus, lavastuskulud ja muud kvaliteetseks teostuseks vajalikud väljaminekud. Hooandja toetusega katame filmi eelarvest märkimisväärse osa, ligikaudu 30%. Lõviosa ülejäänud summast tuleb omafinantseeringust, lisaks taotleme rahastust era- ja avalikust sektorist.

 


 


 

Loomulikult soovime, et hooandjate heldus saaks vääriliselt tasutud – igale toetajatele saab osaks sissevaade linateose hingeellu, pilk telgitagustesse. Meie soov on haarata kõik lahked inimesed kaasa ühisele rännakule, veendumaks, et te tõepoolest olete osa sellest. Teie panus hoiab filmimootori katkematus töös, mistõttu kindlustate koha meeskonna südames ja privileegi kiigata filmi kulgemisloosse. Ühtlasi on hooandjad kutsutud 2021. aasta suvel filmi esilinastusele kinno Sõprus. Täpne auhinna sisu on leitav meelepärase summa juurest.

Lisaks kaadritagustele valmivad ka põnevalt mitmekülgsed auhinnad koostöös Stillabunt OÜ-ga ja ainulaadse "Diana" riidest koti disainib erakordselt andekas Krõõt Kukkur.

Oleme siiralt tänulikud iga pisemagi toetuse eest!
 


 

Filmi kulgu ja meie tegemisi saab jälgida meie Instagramist.

Foto: EAS

  • 44 поддержавших
  • 1585€собрано от запланированных 1500€

Успешный проект

Проект был поддержан 10.Dec.2020