;

Luulekogu "Elan.Usaldan.Armastan."Пользователь  Kaidi Koppel проект в категории Печать

Tere, armas Hooandja!   

Mina olen Kaidi Koppel. Olen naine, kes käib Eluga käsikäes, enda südant kuulates, oma Hinge teekonnal. Mulle meeldib olla tegus ja loominguline. Ka muusika on minu igapäevane kaaslane. Olen Elva LendTeatri näitleja, lavastaja ja loovmeeskonna liige.

Juhendan Elva Huvi- ja Koolituskeskuses näiteringi ja annan gümnaasiumiõpilastele draamatundi. Meeldib kirjutada, mistõttu jagan FBs "Väejõud" lehel enda mõtteid oma teekonnast, motiveerides inimesi ennast leidma ja käima oma rajal.

Minus on sügav missioonitunne aidata noortel muutuda enesekindlamaks ja eneseteadlikumaks. Meie enesehinnang määrab meie elukvaliteedi. Seetõttu viin noortega läbi motivatsioonitunde ja vestlusringe, aidates neil luua kontakti iseendaga. 
 


 

Elan. Usaldan. Armastan. ​on minu esimene luulekogu. Luulega koos olen tantsinud terve elu. Noorukipõlves väljendasin oma tundeid just läbi erinevate luuletajate.

Mõned aastad tagasi sain kingiks ühe musta märkmiku. Toona seda käes hoides tabas mind mõte, et see on minuni jõudnud eriliseks puhuks. Kandsin teda pikalt endaga kaasas, silitasin, kui kätte juhtus. Kuni üks hetk tundsin endas inspiratsiooni. Armastust. Ja nii muuseas hakkasid sõnad mu peas peas omavahel kohti vahetama, vormudes riimiliselt mõteteks. Ja siis ma teadsin, miks see märkmik minuni jõudis. Aeg oli käes. Aeg viimaks seada oma mõtted ja tunded selle märkmiku vahele.  
 


 

Ikka ja jälle avastasin end musta tindipliiatsiga märkmikku täites, täiendades ja teinekord lihtsalt lugedes. Sellest märkmikust sai minu kodune luuleraamat. Lubasin endale, et kui vähemalt 100 luuletust kirjutavad end selle märkmiku kaante vahele, asetan oma südame koos luuletustega ka trükitud kaante vahele. 2019. aasta sügiseks oli rohkem kui 100 luuletust märkmikusse jõudnud. Tegelikult rohkem kui 150. Aeg on astuda järgmine samm.   

Elan. Usaldan. Armastan​. on kõvakaaneline 124 leheküljeline luulekogu, millesse olen valinud oma kirjutatud luulest just 80 need kõige erilisemat. Iga lugu on tükike minu südamest. Kõik nad on inspireeritud kellestki, millestki või lihtsalt Elust endast. Ja nüüd soovin neid jagada just Sinuga.   

Armastan pannkoogilõhnalist pühapäevahõngu
ja rõskes sügises tubades peituvat soojust.
Armastan vaid meile omast armumängu
ja melissiteed, mis auramas laual eebenipuust.

Armastan puna-kollaseid lehti
sahisemas mu jalge all
ja Sinu õrna puudutust
mu kergelt õhetaval palgel.
Armastan sügiseselt lõhnavaid
esimesi suitsevaid korstnaid
ja seda, et just Sina minu omaks said.

Armastan end sügisel mässida
sooja halli salli
ja kuidas Sa sosistad:
"Armastan Sind, mu kallim!".
Armastan me sõrmiti hoitud käsi

ja seda, et Sa iial mind hoidmast ei väsi.   

Looming on minu jaoks nagu sõber, kes aitab ellu jääda, kui Elu on teele visanud sidruneid, aga pole kaasa andnud oskust teha nendest limonaadi. Mulle tundub, et looming saabki sündida võlust ja valust. Midagi peab lõppema selleks, et midagi väga enneolematut ja kaunist saaks sündida.    

Minu unistus enda luulekogust on mind saatnud tänaseks pea kaks aastat. Ent selleks, et mu luulekogu saaks manifesteeruda Sinu sõrmede vahele, vajan ma veidi hoogu. Kui Sina tunned, et soovid aidata minu unistusel lendu tõusta, siis anna mulle palun hoogu juurde. Palun aita mind.    

Hooandjate kingitud summa läheb üksnes tiraaži trükkimiseks. Mul oli sügav soov, et mu luulekogu oleks hästi minu energias valminud, mistõttu kujunduse, küljenduse, toimetamise jms olen teinud ise.

Ent ilma sõprade toetuse ja näpunäideteta ei jõuta eriti kaugele. Tänan südamest teid, kes te olete aidanud mul jõuda luulekogu väljaandmise lävele:

  • Kayvo Krooni, kes selle imelise video tegi ja kokku monteeris.
  • Airé Pajurit ja Margus Mölli - tänu teile on minu unistus peagi realiseerumas.
  • Kelly Vaske, kes ennastunustvalt mõtles kaasa ja jagas suuniseid kunstimaailmas.
  • Fotograafe Kadri Parv, Evelin Laur, Külliki Veigel ja Esta Metsik, kelle kaunid pildid luulekogu illustreerivad.
  • Evelin Laulu, kes mind piltide jaoks kauniks tegi.

Ja suur-suur tänu igaühele teist, kes te aitate mind sammu võrra minu unistusele lähemale.

Ma soovin, et ka Sinu unistus saaks ühel päeval koos Sinuga lennata ja Sind kanda. Unistused ON täitumiseks.    

Olge hoitud!

Kaidi

N​ii kaunis on see armastus, 
mis mõistab igavikukeelt.
Ta paitab Sinu hinge,
meelt.
Suunab, väetab kehakeelt.

Pilgust saab ta alguse.
Kaunist mõttest valguse.
Liitub sõnadeta väes,
kasvab puudutuste käes.

Jahtub pettumuste valus.
Andeks annab,
kui on alust.

Murtud lubaduste trotsiks
helget väljapääsu otsib.
Mõistab, lepib, proovib veel.

Jah, nii kaunis on see igavikukeel,
pikaldane armastusemeel.

 

  • 95 поддержавших
  • 2230.15€собрано от запланированных 2100€

Успешный проект

Проект был поддержан 06.Dec.2019