;

Matsalu loodusfilmide festivalПользователь  Teele Meriste проект в категории Кино и фотография

HEA HOOANDJA! 

Oleme Matsalu loodusfilmide festivali meeskond ja palume sult toetust, et saaksime festivali teha lastele ja noortele põnevamaks. Meil on hooandjas kaks eesmärki: 700 eurot ja 1400 eurot. Plaanime toetuse eest korraldada õpilastele suunatud loodusfilmide linastusi koos põnevate esinejatega. Kui saame kokku toetuse ka teise eesmärgi täitmiseks, siis saame festivali uksed avada tasuta kõigile kooliõpilastele. Kõiki hooandjaid ja kaasaelajaid ootame Lääne-Eestisse linnuparadiisi 20.-24. septembril vaatama maailma parimaid loodusfilme.
 

FESTIVALIST

Esimene Matsalu loodusfilmide festival toimus Lihulas 2.-5. oktoobrini 2003.a. Üritus sai oma nime naabruses asuva Matsalu rahvuspargi järgi, mis on ühtlasi Euroopa üks suurimaid linnukaitsealasid. Festivali asutajateks olid Lihula vald, Matsalu rahvuspark ja Eestimaa looduse fond koos filmitegijatega. Nüüdseks on festival kasvanud viis päeva kestvaks rahvusvaheliseks ürituseks, mis ulatub Lihulast välja nii Haapsalusse kui pealinna - alates 2014. aastast saab valikut festivalifilmidest näha ka Tallinnas.

Matsalu loodusfilmide festival propageerib looduslähedast ja säästvat elulaadi ning põlisrahvaste sügavalt loodusega seotud traditsioonide austamist. Oma iga-aastasel festivalil toome vaatajani laia valiku uutest loodusfilmidest üle maailma. Valikusse mahub linateoseid nii metsikust loodusest, inimtegevuse ja looduse koosmõjust, keskkonna jätkusuutlikkusest ja looduskaitsest, ekspeditsioonidest ja uurimisretkedest kui ka põlisrahvastest ning nende elust. Lisaks filmisõpradele ja filmitegijatele ootame festivalile ka loodusfotograafe ning loodusfotohuvilisi. Traditsiooniliselt on festivali osaks loodusfotonäitused ning kõigil festivali külastajatel võimalus osaleda fotopäeva üritustel, mis pakuvad põnevaid töötubasid, harivaid ettekandeid ning uusima foto- ja videotehnika esitlusi. Meil on hea meel, et MAFF on saanud traditsiooniks ja sellel on kindel koht Eesti kultuurisündmuste seas.

Festivali eesmärgiks on tutvustada uusi loodusfilme, edendada loodusfilmide levi ning pakkuda Eesti filmitegijatele võimalust teiste maade ametivendadega kontakte luua. See on siht, mida soovime hoida ka tulevikus

 

LASTEPÄEV

Festivali avapäev on traditsiooniliselt lastepäev, kus toimuvad koolide ühiskülastused ning lastele suunatud eriseansid. Lisaks on avatud erinevad töötoad, kus filmitegijad ja fotograafid tutvustavad lastele oma tööd ja töövahendeid, Lihula Muusika ja Kunstikooli töötoas valmivad nähtud filmist inspireerituna kunstiteosed ning koostöös  RMK-ga viiakse läbi põnev ja hariv maastikumäng. Hooandjate toetusega saame muuta lastepäeva mitmekesisemaks ja põnevamaks!

 

ROHKEM INFOT FESTIVALI KOHTA: 

http://www.matsalufilm.ee/
https://www.facebook.com/matsalufilm/

Pildigalerii: https://www.flickr.com/photos/matsalufilm/albums

 

  • 58 поддержавших
  • 1585€собрано от запланированных 1400€

Успешный проект

Проект был поддержан 10.Sep.2017