;

Miksteatri uuslavastus “PRÜGI”Пользователь  Lixor проект в категории Театр

Tere armas hooandja!
 
Kas Sina mõtled piisavalt sellele, kuidas meie eluviisid ja tarbimine mõjutab ümbritsevat keskkonda?
 
MIS: Miksteater toob välja uuslavastuse "Prügi". 
Meil kõigil on seda. Me kõik toodame seda päevast päeva, kes rohkem, kes vähem.Teda on igal pool. Mõnel on seda palju, mõnel vähe. Mõne jaoks on ta suur probleem, mõni isegi ei märka seda. Mõne jaoks võib ta olla elu ja surma küsimus. Mõne jaoks tüütu paratamatus.Ta on elu loomulik osa. 
Ta võib olla eemaletõukav, ebameeldiv, ohtlik, aga ta võib olla ka huvitav, põnev, inspireeriv. Talle saab anda uue elu.
 
Lavastuses annavad näitlejad prügile uue elu - nad võtavad rütmipillidena kasutusele kõikvõimaliku olmeprügi, millega helisid saab tekitada. Mis juhtub siis, kui kokku saavad jazztrummar, flamenkotantsija ja kaks näitlejat? 
 
 
Dramaturg Kristiina Jalasto, lavastaja Kaido Rannik, kunstnik Erki Kasemets, muusikaline kujundaja Reigo Ahven, koreograaf Maria Rääk, valguskunstnik Rommi Ruttas.
Laval: Loore Martma, Maria Rääk, Reigo Ahven, Kristo Toots.
 
MIKS: Miksteater on peamiselt noorele vaatajale suunatud väiketeater, mis alustab sel sügisel oma kümnendat hooaega keskkonnateemalise lavastusega. 
Otsustasime ka ise midagi reaalselt ära teha. Selle video tegemiseks sõitsime looduskaunisse kohta Lohusalus. Kena mereäärne paik, täiesti juhuslik valik, miski ei häiri. Kolme tunniga, kammisime seitsmekesi läbi u kilomeetri jagu rannajoont. Saak: neli suurt kilekotitäit prügi kaaluga umbes 100 kg. Kivide vahel, roostikus, lehtede all, põõsastes ja puude varjus peitub rohkem kui arvata oskame...

Lavastuse põhieesmärk on teadvustada, et prügi on üha suurenev probleem nii globaalsel kui üksikisiku tasandil. Mida saan mina teha, et prügi ei satuks loodusesse? Kuidas mõistlikult tarbida? Kuidas taaskasutada asju? Meie leidsime olmeprügile rakenduse lavakujunduse ja rütmipillidena. Ehk saab sellest midagi veel põnevamat?

 
 
KELLELE:  Noortele, peredele, Sinule ja minule. 
 
MILLEKS: Leidsime endale tühja saali Telliskivi Loomelinnakus, mida saame taaskasutada. Selleks, et saalis toimetada ja etendusi anda on vaja vedada sisse elekter, soojendada, rentida valgustehnika ja muuta see külastajatele mugavamaks. Just nende toimingute tarbeks küsime toetust Sinult. 
 
MILLAL: Etendused toimuvad 6., 7., 8., 14. ja 15. oktoobril Kollases saalis, Telliskivi Loomelinnakus (Telliskivi 60A C4). Algusega kell 19.00. 
 
 

Täname kõiki toetajaid ja loodame, et tekitame üheskoos vähem prügi. Või vähemalt hoiame end ja teisi  seda põõsa alla, mereranda või postkasti poetamast. 

 
  • 3 поддержавших
  • 60€собрано от запланированных 1500€

Закончился

Проект не был поддержан и был закрыт 03.Oct.2016