;

Minu kasvamise päevik 0-7 aastatПользователь  Meaningful Talks OÜ проект в категории Печать

Tere, mina olen Kristi! Minu soov on abistada kõige väiksemaid siin maailmas – beebisid ja väikseid lapsi. Nendest imedest kasvavad tublid meie enda Eesti kodanikud.

Lapse arengufaaside jälgimise päeviku idee sündis peale lasteaias lapsevanematele peetud füsioteraapialoengut, kus mina, Kristi, nägin, kuivõrd oluline on lapsevanemale lapse arengu jälgimine ja kui madal on tegelikult lapsevanemate teadlikkus lapse füüsilisest arengust. Loengut pidas Urmi Kukk. Nii tegin ma kohe ka Urmile päeviku loomise ettepaneku.
 


 

Meie päeviku hing on Urmi Kukk, kes on töötanud alates 1988. aastast laste füsioterapeudina. Ta alustas oma tööd eelkooliealiste ja algklassilaste liikumisravi õpetajana, kuid viimased aastakümned on ta töötanud beebide ja väikelastega. Ta teeb oma tööd suure armastuse ja pühendumisega, aga eelkõige on ta olnud ema oma kahele tütrele ja ühele pojale.

Oma tegevuses füsioterapeudina on ta alati tähtsaks pidanud varajase sekkumise põhimõtet, mis tähendab, et kui last jälgida ja temaga juba esimestest elukuudest alates tegeleda, on võimalik paljusid hiljem tekkida võivaid probleeme ennetada või olulisel määral leevendada. Kui vanemad on kursis lapse arenguetappidega, siis oskavad nad ka ise oma lapse arengut paremini toetada või õigel ajal vajaduse korral spetsialisti poole pöörduda. Nii saab beebist kasvada tegus ja rõõmus laps.

Iga lapsevanema soov on oma laps tubliks ühiskonna liikmeks kasvatada. Kõik lapsed on  erinevad ning mõnikord on erinevuste märkamine väga oluline, et avastada juba varakult võimalikud füüsilise arengu aspektid, millele tähelepanu pöörata ning vajadusel spetsialistidelt abi küsida. Nii on võimalik ennetada neid takistusi, mis võivad hilisemas eas lapse elukvaliteeti väga palju mõjutada. Nii tagame kõik koos lapsele elu, mida ta naudib, trotsimata takistusi, mis jäid lapsepõlves märkamata.
 


 

Märkame ja aitame! Oleme väga tänulikud, kui meie missiooni täitmisele hoogu annad.

Oleme oma kuludega päeviku valmis kujundanud-toimetanud. Me plaanime selle aasta septembri kuus esimese trükiga toetada sünnitusmajasid 50 päevikuga ja viia päevikud müüki raamatupoodidesse.

Oleme siiralt tänulikud, kui panustad koos meiega laste tervisesse.

Kristi ja Urmi

  • 206 поддержавших
  • 5431€собрано от запланированных 2600€

Успешный проект

Проект был поддержан 30.Sep.2018