;

Moekollektsioon Scar TissueПользователь  Merlis Orion проект в категории Изобразительное искусство

Armas hooandja,
 
olen Merlis Orion, 35 aastane üksikvanemast moedisainer ja maalikunstnik. 
 
Oma viimati valminud kollektsiooniga  „Scar Tissue“ (ek armkude) kandideerisin edukalt ERKI moeshowle. Konkursiks õmmeldud rõivaste fotode ja kollektsiooni kavanditega saab lähemalt tutvuda kollektsioonilehelt:
 
Lugu kollektsiooni „Scar Tissue“ taga on sügavalt isiklik ja see on ammutanud inspiratsiooni minu valusatest kogemustest. Selle kollektsiooni läbi püüan mõtestada naiseks ja (üksik)emaks olemise mõistet tänases ühiskonnas. 
 
Kogesin soolist diskrimineerimist, palgalõhet, tööalast ja sotsiaalset äratõugatust juba üksi last oodates. Arstide hooletusest tingituna venis sünnitus nii lapsele kui mulle eluohtlikult pikaks. Kaotasin intensiivravide, operatsioonide ning sünnitusjärgse depressiooni käigus iseenda. Mulle on öeldud, et „see laps on sulle ristiks kaelas“. Minu hing ja keha on kaetud jäiga ning valusa armkoega.
 
Ühel hetkel aga tundsin ma selle armkoe all midagi liikumas. Midagi õrna, habrast ja puhast. Ma õppisin ennast uuesti armastama, avastasin uuesti oma seksuaalsuse ja võimaluse olla elus, olla ema. 
 
Kuid küsimus jääb: kuidas on võimalik, et tänases ühiskonnas on nii palju šovinismi, misogüüniat ja soolist ebavõrdsust? 
 
Kollektsiooni lavale aidates, saame üheskoos: 
 
Juhtida tähelepanu ühiskondlikele kitsaskohtadele uue meediumi abil.
 
Pakkuda valusse ja sotsiaalsetesse stigmadesse enese ära kaotanud naistele äratundmisvõimaluse ja lootuse, et on võimalik end uuesti leida ja õnnelik olla.
 
Kvaliteetseid ja eristuvaid rõivaid, millel on tähendus ja lugu.
 
Loomulikult kunsti ja esteetilist naudingut.
 
 
Teie toetuse abil saan kollektsiooni teostamise kvaliteetselt lõpule viia. Lisaks rõivastele sisaldab kollektsioon käsitööna valmistatud Jaapani traditsioonilisi getasid ja autoriehteid vanadest kellamehhanismidest. Toetuse summad katavad käsitsi töödeldud ja loodud kangaste maksumuse ning konstrueerijate ja õmblejate töötasud. 
 
Ma olen südamest tänulik igale hooandjale.
Kollektsioon jõuab lavale 27. mail 2017. 
 
Kingid jõuavad hooandjateni sõltuvalt kingitusest ning hooandja elukohast, kas mõne postiteenuse abil või siis lausa autori poolt isiklikult kohale viies. 
 
Auhinnad:
 
Linoollõige kollektsioonis kajastuvatel teemadel:
 

 
 
Kollektsioonis kasutatavad jaapani traditsioonilised puukotad getad:
 


 
 
Autori poolt valmistatud kellamehhanismidest loodud kõrvarõngad ja medaljonid: