;

Monograafia "Promet, Lilli Promet" välja andmineПользователь  Sirly Hiiemäe проект в категории Печать

Planeeritav projekt kätkeb eneses ühe eesti kirjaniku loo jutustamist – Lilli Promet, kes kasvas esimeses vabariigis, tegi läbi teise maailmasõja, rajas oma elu keerulistel nõukogude aegadel, koges hämmastavat kirjanduslikku menu ning kelle elu viimased aastad möödusid suhtelises vaikuses ja unustuses.

Lilli Promet ei saanud ise oma lugu rääkida ning mina teen seda tema eest. 2014. aastal kaitsesin magistritöö Lilli Prometi teoste põhjal ning sellest kasvas välja põhjalik ja ülevaatlik monograafia Lilli Prometi elust ning loomingust. Kõik see kokku on aga osa Eesti/eesti kultuuriloost.

Võimaliku toetusega saab välja anda illustreerivate fotode ja kirjanikust maalitud portreedega rikastatud teose, mis toob avalikkuse ette seniteadmata faktid ning aitab kaardistada II ms vahetult kogenud ning nüüdseks sisuliselt hääbunud kirjanikepõlvkonna kogemusi.

Teos on kavas välja anda 2018. aasta jooksul.

Monograafias saab lugeja asuda teele, mis algab kirjaniku isa Aleksander Prometi sünniga ning peatub siis, kui kirjaniku abikaasa kirjutab pärast 62-aastast abielu kalligraafilise käekirjaga nahkehisköitesse: "Raamatu lõpp".
 

Kunstnik: Valli Lember-Bogatkina

  • 14 поддержавших
  • 463€собрано от запланированных 4500€

Закончился

Проект не был поддержан и был закрыт 19.Feb.2018