;

Montessori perekeskuse loomine EestisseПользователь  Eliisa Silmet проект в категории Гражданская инициатива

Tere!

Mina olen Eliisa. Umbes viis aastat tagasi, kui mu esimene laps oli pooleaastane, hakkasin uurima, kuidas lapse arengut toetada ja tema vajadusi paremini mõista. Sattusin lugema Montessori pedagoogikast ning mind tabas kohene äratundmisrõõm. Sellest hetkest alates olen ma püüdnud nii palju kui võimalik Montessori meetodi kohta uurida ning seda ka kodus oma lastega praktiseerida.

Olen Eesti Montessori Ühingu asutajaliige ning tänaseks on minu huvi ja usk Montessori meetodi veatusse nii suur, et augusti lõpus alustasin õpinguid saamaks Montessori 0–3 vanuserühma juhendajaks. Viimastel aastatel olen lastevanematele erinevaid Montessori meetodit tutvustavaid loenguid pidanud ning nüüd soovin avada Montessori perekeskuse, et pakkuda lastevanematele lisaks loengutele võimalust tulla koos lapsega Montessori keskkonda mänguhommikule või juhendatud vanema ja lapse tundi.

Esimest kolme eluaastat inimese elus peetakse määrava tähtsusega perioodiks. Just sel ajal areneb välja umbes 85% ajust! Mitte kunagi hiljem ei ole inimene võimeline nii lühikese aja jooksul nii palju omandama. Teadmisi ja infot ammutab laps vastuvõtliku meele abil. Vastuvõtlikul meelel puudub aga filter, mis aitaks selekteerida positiivset negatiivsest. Seega peame meie täiskasvanutena olema teadlikud, milline on last ümbritsev keskkond, kuidas lapsesse suhtuda ning milliseid tegevusi talle pakkuda. Lapsed jälgivad, mida teised nende ümber teevad ja püüavad seda kõike keskkonnaga kohanemiseks järele teha. Meie roll täiskasvanuna lapse kõrval on olla toetav kaaslane, kes läbi positiivse eeskuju aitab lapsel kasvada enesekindlaks ja iseseisvaks, teiste ning keskkonnaga arvestavaks ühiskonnaliikmeks. Suhtudes lapsesse austavalt, pakkudes talle tingimusteta armastust ning vastates tema arenguvajadustele, loome eeldused tema paremale tulevikule. Montessori pedagoogikast saad lähemalt lugeda SIIN. 
 


 

Lastevanemate huvi Montessori meetodi vastu on suur - üksteiselt uuritakse, kus oma väikelapsega juhendatud Montessori tundides või mänguhommikutel saaks käia, kuid praegu selliseid võimalusi napib. Soov olla teadlik lapsevanem, kes mõistab lapse arengut ja oskab talle eakohast stimulatsiooni pakkuda, innustab osalema vanemlust puudutavates loengutes, lugema artikleid ja ise infot otsima, kuid põhjalik süvenemine nõuab aega ja teadmisi.

Minu unistuseks on luua perekeskus, mis toetab peresid alates rasedusest kuni lapse kolmanda eluaastani, see oleks koht, mis pakub vanematele terviklikku eestikeelset infot loengute ja nõustamiste vormis, samuti mitmeid praktilisi kogemusi. Soovin luua lapsevanematele võimalused oma lapse ja tema vajaduste paremaks mõistmiseks, seepärast hakkavad perekeskuses toimuma juhendatud vanema ja lapse Montessori tunnid, mille käigus lapsevanem koos lapsega veedab aega ettevalmistatud keskkonnas. Perekeskuses hakkavad toimuma ka Montessori mänguhommikud, mis on heaks sissejuhatuseks uutele peredele, kes soovivad Montessori lähenemisega tutvuda ja leida sarnaste vaadetega sõpruskonda. Soovin, et Montessori perekeskuses leiaksid endale koha kõik pered, kellel on sisemine soov lapsevanemaks kasvamise imelist teekonda läbida juba lapseootuse ajal ning pärast lapse sündi koos temaga. 

Et Montessori perekeskus kannaks tõelist väärtust ning et saaksin lastele ja nende vanematele pakkuda parimaid võimalusi, otsustasin Montessori juhendajakoolitusele minna. See põhjalik väljaõpe annab mulle oskused ja teadmised, mida omal käel õppimine ja lühematest koolitustest osavõtt anda ei suuda. Juhendajaks saab õppida välismaal, minu õpe toimub Hollandis nelja mooduli jooksul perioodil august 2020 kuni mai 2021. Esimene ja teine moodul on tulenevalt olukorrast viidud online keskkonda, kuid edaspidi on õpe planeeritud Hollandis kohapeal. Õppimine on kahjuks väga kulukas, nii koolitus ise kui kohapeal elamisega kaasnevad kulud on suured. Siinkohal vajan hooandjate abi, et neid kulusid osaliselt katta.

Hooandjatele pakun tänutäheks kingitusi, mis aitavad lapseootuse ajal või väikelapse vanemal Montessori meetodiga lähemalt tuttavaks saada ja oma teadmisi täiendada. Perekeskuse valmimiseni pakun loenguid oma koostööpartnerite ruumides või vastavalt auhinnale ka hooandja enda valitud kohas. Kui olukord seoses Covid-19 levikuga keerulisemaks muutub, pakun loenguid Zoomi keskkonnas. Loodan, et leiad midagi just Sinule sobivat!

Minu tegemistest ja Montessori juhendajaks saamise teekonnast saad lugeda SIIN.

Aitäh, et aitad minu unistuse täitumisele kaasa!

  • 320 поддержавших
  • 7645€собрано от запланированных 7000€

Успешный проект

Проект был поддержан 21.Dec.2020

Related projects

Ремонт потолков молодежного центра Neos г. Йыхви

  • 21%собрано
  • 386€поддержано
  • 27 дней осталось