;

MOOD-PERFORMANCE-TANTS 2015 moeetendus “Taurus”Пользователь  Eva Liisa Kubinyi проект в категории Театр

Teaatraalne moeetendus “Mood-Performance-Tants” kaotab tavapärasuse piirid.

Mood-Performance-Tants (MPT) moeetendust on moehuvilistel võimalus nautida 9. mail, Tartus. Ürituse algusaastatest kuni tänaseni on olnud etenduse algatajateks Tartu Kõrgemas Kunstikoolis kunstiharidust omandavad noored. Põhisihiks on lavastada igal aastal uues ja põnevas keskkonnas toimuv moeetendus, mis ühendab endas lisaks moele ka mitmeid teisi erinevaid kunstivorme. Tants, muusika ja performance muudavad tavalise catwalk stiilis moeshow ainulaadseks vaatemänguks.

Ürituse üheks eripäraks on liikuv toimumiskoht — uute omanäoliste ruumide avastamine ja tähelepanu juhtimine Tartu linnas peituvale arhitektuursele ilule. Varasematel aastatel on MPT toimunud AHHAA Teaduskeskuses, Tartu Vanas Anatoomikumis ja Tartu Vaksalis. 2015. aasta moeetendus toimub Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis, mis oma uudse arhitektuurse lahendusega loob mitmeid põnevaid lavastuslikke väljakutseid.

MPT uueks moesuunaks on lisaks naistemoele ka meestemood. Läbi mehekeskse teemaarenduse loodab MPT juhtida tähelepanu mitmetele Eestis tegutsevatele disaineritele, kelle looming on suunatud just meestele. Soovime muuta eesti mehe rohkem moeteadlikuks ning julgustada rohkem mehi võtma osa moeüritustest!

Moeetendusel osalemine on kogemuseta disaineritele esimene proovikivi, mis annab esmase ettekujutluse moemaailmas toimuvast ning valmistab ette konkureerimaks ka teistel mainekatel Eesti moeüritustel. Etenduse terviklikkuse tagamiseks teeb korraldustiim igal aastal koostööd lavastajaga, kelle ülesandeks on põimida ühtseks vaatemänguks kõik etendusel osalevad kollektsioonid. 2015. aasta vaatemängu autoriks on lavastaja ja koreograaf Jaan Ulst, kelle loomingulise käe all muutuvad Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ruumid teiseks dimensiooniks ja viivad vaataja pöörasesse ilumaailma.

MPT etenduse eripäraks on mitmeid valdkondi ühendav koostöö. Sellel aastal kaasatakse varasemast veelgi rohkem aktiivseid noori Tartu ja Tallinna koolidest, et ühendada üksteisega haakuvad erialad parima terviku saavutamise eesmärgil - moedisain; tekstiilidisain; kultuurikorraldus; teatri-, tantsu- ja näitekunst; valguskunst; meigi- ja soengukunst; muusika; fotograafia; graafiline disain; ajakirjandus ja skulptuur käsikäes viivad parima tulemuseni.

Hooandjate abiga kogutud summa on abiks tehnika rentimisel, etenduse lavastamisel ja ruumide dekoreerimisel. Kingitused saavad tublid hooandjad kätte Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonnast või valiku korral postiga.

Kõik etendusel osalevad disainerid läbisid avaliku kavandite konkursi. Edasipääsenud disainerid valis välja žürii, kuhu kuulusid TKK rektor Vallo Nuust, tekstiilikunstnik Aet Ollisaar, moedisainer Kristina Paju, moedisainer Triinu Pungits, moedisainer Helen Valk-Varavin ja ajakirja Cosmopolitan peatoimetaja Kelly Kipper.

Konkursi läbinud ja etendusele pääsenud kollektsioonid:

Tauri Västrik “How Many Levels Do You Need?
Eva Liisa Kubinyi “Sudum
Silvia-Sigrid Sillaots “Retrograde
Vootele Vaher ja Jaan Škerin “44
Anni Ansmann ja Jane Ansmann “DERMAtrophy
Laura Viia “Kentaur
Kristiina Feldmann “A Lesson In Balance: The Grid
Birgit Uibo “Orient
Regle Hüsson “Battlefield
Kertu Lepasaar ja Katarina Klett “Kilp

 

Lisaks konkursi läbinud disaineritele tutvustavad oma loomingut kolm külalisesinejat: TKK III kursuse nahkaosakond kollektsiooniga “Manivald", Maksymilian Gorockiewicz Poolast, Hannah Maria Schmutterer Saksamaalt
 

Soovime tänada MPT 2015 toetajaid:
Cosmopolitan, Femme, A. le Coq, Froosh, TradeHouse, Max Factor, DataPrint, Kolm Lõvi Trükikeskus, KesKus, Stilist, Müürileht ja Meat Market, ID Hair, Stuudio Puudrinägu, ABC King, Ontic Minerals, Weekend, Kryolan. 
 

Suuremad tänuavaldused lähevad Hooandja kingituste toetajatele – Maiasmokk ja Abakhan Fabrics.

Lisainfo MPT kohta leiad:
  • 52 поддержавших
  • 1034€собрано от запланированных 1000€

Успешный проект

Проект был поддержан 03.May.2015