;

Muusikalinoored New YorkiПользователь  hannaliina проект в категории Питание

Armas hooandja!

Hanna-Liina Võsa Muusikalikool on kolmandat õppeaastat tegutsev väike kool Tallinna vanalinnas, kus õpib kokku 100 last, kes kõik armastavad muusikateatrit. Meie kõige vanemasse gruppi kuulub 22 õpilast vanuses 14-17, kel kõigil laul keelel, tants jalges ja mis kõige olulisem – sära silmis.

Sel õppeaastal on meil tekkinud võimalus kõik koos New Yorki sõita, kus saaksime võimaluse suhelda kohalike Eesti Koolis õppivate väliseestlastega ning lisaks sellele veel lähemalt näha, milline muusikalimaailm päriselt on.

Muusikal on niivõrd mitmekülgne žanr kuna ühendab endas nii paljud kaunite kunstide liigid ja loob väljendusrikka kunstivormi, mille sarnast teist ei leidu. Võrreldes New Yorgis asuva Broadway teatriga on Eesti muusikateater paraku alles lapsekingades, kuid tunneme, et muusikaliteater on miski, mis võiks ka meie kultuuriruumis rohkem hinnatud ja tuntud olla ning järelkasvava põlvena tahaksime Eesti kultuurile ka enda panuse anda ja hetkel kaugevõitu tunduva muusikalizanri kodule lähemale tuua.

Seitsme päeva jooksul, mil New Yorgis viibime, on meil plaanis teha palju värvikat ning arendavat. Vastavalt kohaliku Eesti Kooli kutsele, on plaanis tutvustada Eestis kirjutatud originaalmuusikalide loomingut sealsetele noortele ja õpetada neile mõni vahva muusikalinumber, mida saaksime ühiselt koos esitada. See esinemine annab meile suurepärase võimaluse suhelda endavanuste noorte väliseestlastega, kellega on kindlasti põnev vestelda Eesti ning New Yorgi kultuuride erinevustest ja sarnasustest. Samuti kuna reis kattub Lihavõttepühadega, viiksime muusikalist külakosti ka vanemale väliseesti kuulajaskonnale esinedes kohalikus Eesti kirikus.

Plaanis on osaleda audition workshop ́il ehk näha, kuidas auditionid New Yorgis välja näevad ja saada tagasisidet oma ala tippudelt. Lisaks on planeeritud osaleda Broadway Dance Centeris tantsutunnis ning Lincoln Centeris asuvas Performing Arts raamatukogus, kus tutvuksime Broadway etenduste arhiiviga.

Muidugi külastame ka mõnd tükki, mis suures ja uhkes Broadway teatris sel hetkel kavas on. See kõik oleks meile kui tulevastele muusikalilootustele äärmiselt avardav kogemus, millest uut energiat ja inspiratsiooni ammutada ja seda hiljem igakülgselt kodumaal rakendada. Retke teokstegemiseks vajame aga väga Teie abi, et vähemalt osaliselt katta lennupiletite ja majutuse kaasnevad kulutused. Selline kultuurireis oleks meie kõigi jaoks suur samm edasi meie unistuste suunas. See annaks kindlapeale uut hingamist, silmaringi ja lootust, et eesmärgid ei asugi tegelikult nii kaugel, kui ise nende täideviimiseks piisavalt vaeva näha.

Reis on planeeritud 19-25 aprill 2019. Kingitused saadame SmartPosti teel või suurema toetuse (100 eur +) puhul kutsume Teid ühele väga erilisele ja eksklusiivsele Sõbrapäeva häppening'ile, kus saame Teid tänada nii sõnas kui teos! 

  • 83 поддержавших
  • 4235€собрано от запланированных 4000€

Успешный проект

Проект был поддержан 14.Feb.2019