;

Mariann Kiidroni debüütluulekogu "Naiselt Mehele. Armastusega" väljaandmineПользователь  Mariann Kiidron проект в категории Печать

Mina olen Mariann Kiidron. Olen kirjanik, luuletaja ja tõlkija ja see siin on minu debüütraamat, mille avaldamiseks vajan Sinu toetust.

Ma usun, et luulel (ja kunstil üldse) on tervendav jõud. Ma usun, et see aitab inimesel uskuda. Ja ma ei pea silmas ühtki religiooni, vaid usku armastusse. Sedasama, mille kaotamisest räägitakse sama palju kui selle vaieldamatust ja kõige kiuste olemasolust. Minu jaoks on see sama, mis usk Elusse endasse. Ma usun, et loomeinimeste ülesanne ongi puudutada südameid ja hingi, mõistusega tegeldakse niigi igal pool ja palju. Ma usun, et läbi loomingu saame me avardada maailma ja inimkogemust, lubada kogeda ehedust, siirust ja armastust, hoitust, hoolivust, haavatavust, lihtsust ja rõõmu, pakkuda tuge, lohutust, äratundmist, aga ka julgustada unistama ja mõtlema suurelt.
 


 

See on see, mida mina kirjanikuna taotlen – puudutada südameid, tuua usku armastusse ja elusse ja muidugi anda võimalust lihtsalt nautida, sukelduda mõnda teise dimensiooni või vahel ka lihtsalt muiata (noh, et mitte iseend liiga tõsiselt võtta)...

"Minu Kuningas. Naiselt mehele. Armastusega" on minu esimene raamat. Ja see raamat on armastusraamat igas mõttes. Kuidas see sündis ja miks just sellest minu esimene raamat sai? See oli tegelikult lihtne. Tuli üks mees, kellesse ma ülepeakaela armusin. Ja ma kirjutasin talle raamatu. Veidi peale seda, kui raamat valmis sai, sai otsa ka meie armastuslugu. Ja just tänu sellele sai sellest raamatust minu esimene luulekogu. Kingitusest ühele mehele sai kingitus kõigile meestele. Ja ka naistele.

See raamat sisaldab armastusevarjundeid kirest kuni valgustusliku tingimusteta armastuse tundeni, siin on kerget suvemahedat armastusõhku Su meeli puudutamas ja sügavamat metafüüsilist tantsu naise ja mehe, naiselikkuse ja mehelikkuse vahel, mis põimudes ja keereldes moodustavad Püha Liidu, harmoonia. Siin on unistused ja tõelisus. Siin on tung ja igatsus.

Ja siin on inspiratsioon – inspiratsioon näha mehes Kuningat, inspiratsioon anduda ja imetleda, inspiratsioon seda endale lubada, riskides ehk ka haiget saada või pettuda. Ja ma loodan, et siin on ka inspiratsioon, mis lubab mehel tunda end vägevana, ägedana – tõelise Kuningana, kes oma Kuningannat kätel kannab. Siin raamatus on inspiratsioon tõeliselt vabalt armastada.

Lisaks luulele on raamatus ka tekstid ning läbiv lugu, millesse luuletused põimuvad.

Ma olen õnnelik, et just see saab olema minu esimene avaldatud raamat, sest ma usun, et nii suurest armastusest sündinud raamat tõesti suudab puudutada südameid.

Kui armastus Sindki puudutab ja kui tunned, et tahaksid aidata mul alustada oma kirjanikuteed, oma kutsumusele järgneda, siis palun anna sellele projektile hoogu. Iga panus loeb! 
  

Kuidas kasutan Sinu toetust?

Toetus läheb 100 eksemplari trükkimiskuludeks, ladustamise, poodi- ja raamatukogusse saatmise kuludeks, luule- ja muusikaõhtu korralduskuludeks, kujunduse eest tasumiseks nii kaanepildi kunstnikule kui trükikoja kujundajale, auhindade saatekuludeks, jm kuludeks. Raamat tuleb trükist augusti esimesel nädalal.
 

Üks luuletus raamatust:

TAEVANE ARMASTUS

Sulada Su tugevate käte vahel
Tunda iseenda hõõguvat tuuma
Öös, mis veidi on jahe
Embuses, mis lõkkena kuumab
Ma soovin...

Juua headuse nektarit Su huultelt
Kuulata armastusesõnu sosistamas tuules
Kaduda igavikku, kui Sind suudlen
Muutuda tähetolmuks Kosmoses suures
Ma igatsen…

Sinuga koos, kallim,
olla võime päike ja tähed ja kuu
Sinuga koos, kallim, iga maine hetk on
Taevane Armastus
 

Mariannist veel:

Enne kui üldse avastasin, et minus loovus peitub, olin loov hoopis teistel aladel. Oman kahte cum laude magistrikraadi õigusteaduse ja inimõiguste alal, olen olnud õpetaja, treener, ametnik, koolijuht, õppejõud, kaasa löönud mittetulundussektoris ja poliitikas. Praegu olen transpersonaalne terapeut, viin läbi naisteringe, koolitan, olen kirjanik, luuletaja ja tõlkija.
 

  • 27 поддержавших
  • 900€собрано от запланированных 800€

Успешный проект

Проект был поддержан 24.Jul.2020