;

Nõidlik novemberПользователь  Nõidlik november проект в категории Печать

2020. aasta novembris pidasid kaks sõpra päevikut. Juhani pani talvekuu loodusmuljeid kirja oma kodumail Peedul Tartumaal. Ingmar matkas, kirjutas ja pildistas Haanjas ning Järvamaal. Nii sündis raamat "Nõidlik november", mille väljaandmiseks palume hooandjate abi.

Fotode ja märkmete vahele neist kolmekümnest kalendripäevast 2020. aasta hilissügisel on Kadri seelikutriipudena paigutatud mõned mõlgutused novembriga seotud nähtustest ja traditsioonidest.
 


 

Meie esivanematele tähendas november eelkõige talvekuud, fenoloogilise talve algust. 21. sajandil ei leia me novembris talvest sageli märkigi, kuigi paljud teda sellal juba väga ootavad. Külm, jää ja lumi – kuhu olete kadunud?

Milline ta siis paistis, üks uue aja talvekuu Eesti looduses, kahe mehe poolt üle aia ja aia taga vaadatuna? Sellele küsimusele vastabki raamat "Nõidlik november".

Raamatu kujundus saab veel viimast lihvi ja läheb trükki septembri lõpus ning on soov see kõigi hooandjateni toimetada oktoobri lõpuks Omniva pakiautomaatide abil.

Aitäh kõigile aitajatele!
 


 

Fotograaf Ingmar Muusikuse ja kirjanik Juhani Püttseppa koostöö sai alguse sajandivahetuse paiku, kui mõlemad olid ametis ajalehes Eesti Ekspress. Ingmari piltide ja Juhani juttudega on ilmunud kalender "Väikeste asjade võlu" (2004), jalgsirännakutel sündinud reportaažide sari "Sammud omas Eestis" ajakirjas Loodusesõber (2005–2009), koguteos "Eesti rahvusmaastikud sõnas ja pildis" (2018) ja raamat augustikuust "Armas augustine" (2020).