;

Nukulavastus „Sokisööjad“Пользователь  Robert проект в категории Театр

VANA VABRIKU KINOTEATER sündis armastusest laste, teatri ja filmi vastu ning praegu läheb meil kolmas töökas hooaeg. Meil on oma kätega loodud  hubane ent väga funktsionaalne stuudio, mis võimaldab teha filmivõtteid ja heli ning milles on harjutuslava koos teatrivalgusega, lisaks suur hulk kostüüme ja rekvisiite.

Oleme toonud lavale menuka lastelavastuse „Saaresinine“ ning noortefilmid „Metsamajake“ ja „Juhtum 328“ said ka oma dvd-kogumiku. Kokku tegutseb meie stuudios umbes 40 loovisikut.

„SOKISÖÖJAD“ on meie stuudios tehtvatest töödest esimene nukulavastus. See on ka kõige materjalimahukam ja aeganõudvam töö. Selles mängivad 12 noort näitlejat vanuses 11-14, kel on „Saaresinise“ korduv lavakogemus ja kes on nukkudega mängimist suure entusiasmi ja lustiga  harjutanud  poolteist aastat.

„Sokisööjad“ on kolmest pildist koosnev rikkalik ja värvikas nukulavastus.

„Sokisööjate“ idee tekkis Liia Sakkosel ja Robert Kikasel juba enam kui aasta tagasi, Robert on osalenud „Kadekopsus“ jt. lastelavastustes ning armastus nukkude valmistamise ja nendega mängimise vastu jäädavalt veres.

Kõige kauem (peaaegu aasta) ongi võtnud aega nukkude meisterdamine. Iga nukk sündis personaalse karakteri ja isikupäraga.

Nüüdseks on 15 nukku valmis ning lapsed harjutavad oma rolle. Juuresoleva video tegime meie stuudios õppesirmil, sest päris sirmi meil veel ei ole.

„Sokisööjad“ on originaalne  ja vaimukas lugu olenditest, kes on  tegelikult meie sokkide kadumise taga. Meile avaneb sokikogujate siiras maailm,Suur Sokiladu, mida aga ohustab ahnevõitu koomikutest sokiõgijate hord.

„Sokisööjad“ on tähelepanuväärne nukulavastus, sest on suunatud just natuke vanematele lastele - umbes 6.-ndast eluaastast 13.-ni aga sealt leiavad oma muheda nalja üles ka vanemad. Selliseid lavastusi pole ka Nuku kavas just tihti.

„Sokisööjad“ on tähelepanuväärne ka selle poolest, et noored näitlejad mängivad seda tohutu entusiasmi ja rõõmuga nagu nad teevad üldse meie stuudios kõike.

AGA head ideed ei realiseeru ainult armastusest, seepärast pöördumegi siira palvega kõigi poole, kes peavad lugu lastest ja nukukunstist: aidake meil valmis ehitada tõeliselt professionaalne sirmidesüsteem koos helitehnika (mikrofonid jmst.) ja lisavahenditega (liikuvad rekvisiidid). Sama lahedad kui libretto ja nukud, on ka sirmi kavandid- kaks tasandit, põnevad lisa-avad, liigutatavad rekvisiidid, valgusmäng ning väike videoekraan, sest etenduses on ka väikesed vaimukad filmikesed.

Meie tublid lapsnäitlejad on väärt kõige paremat mängukeskkonda ning hästiehitatud ja varustatud sirm annab võimaluse mängida etendust paljudele lastele kogu Eestis. Oleme teile siiralt  tänulikud juba ette!

Esimene võimalus tulla oma lastega „Sokisööjaid“ vaatama ongi juba 1.juunil Tallinna Nukuteatris. Mängime seal kaks etendust 15.00 ja 18.00. Järgmised etendused planeerime uude hooaega algusega september 2015 ning siis saab meie etenduste pääsmeid Vana Vabriku Kinoteatri FB kaudu ka ette tellida.

Võtame lahkete hooandjatega ise ühendust, et saaksime teile oma siira tänu ja kingitused üle anda!

KÕIKIDE KÜSIMUSTEGA SAAB PÖÖRDUDA 56213508 VÕI VANA VABRIKU KINOTEATER FB VÕI LIIA SAKKOS (liia.sakkos@gmail.com).