;

PÕHJALA "ÕIESEEBID" (kitsepiima-ravimtaime käsitööseebid) poelettideleПользователь  Aire Tamm проект в категории Дизайн

Meie pere tuli Tallinnast Elva valda Randu 10 aastat tagasi. Kohe võtsime Põhjala tallu ka loomad - kitsed, lambad ja hobune. Hiljem lisandusid minisiga, kanad, haned ja nüüd tundub, et ilma loomadeta poleks asi enam päris see.
 


 

Oma loomadelt saame kanamune, kitsepiima ja lambavilla. Sellest tekkis mõte piima ja villa enam väärindada ja oma talu toodangut ära kasutada. Hakkasin valmistama käsitööna kitsepiimaseepe, millele lisasin 3-5 tundi 70 kraadises õlis leotatud ravimtaimi ja eeterlikke õlisid. Lisandväärtuseks on mustika- ja roosiõiepulber, jahvatatud merevaik, kakao, kaerahelbed, porgandiõli, roheline savi ja mesi. Seebid valmivad lillekujulistes vormides ja said nimeks ÕIESEEBID. Lambavillast valmisid kangastelgedel villavaibad, mis oma pehmuse tõttu said nimeks SAMBLAVAIBAD.
 


 

Käesoleva aasta märtsist sündis talu käsitöö turustamiseks ettevõte Põhjala Talu OÜ ja koduleht loodusepuudutus.ee. Soovime oma tooted inimesteni tuua läbi e-poe, laatade ja käsitöö- ning loodustoodete poodide. Eesmärgiks on valmistada 100% looduslikest koostisosadest käsitööd, mida kasutades on tunda LOODUSE PUUDUTUST.

Meie seebid sisaldavad 25% sügavkülmutatatud kitsepiima, mis mõjub nahale toitvalt, pehmendavalt ja noorendavalt. Ravimtaimedest kasutan pune, lavendlit, angervaksa, aed-liivateed, pärnaõisi, kummelit, aed-salveid, saialille ja raudrohtu, mis mõjuvad nahale põletikuvastaselt, vereringet ergutavat, toniseerivalt ja liigesevalusid leevendavalt. Sheavõi seebis toidab nahka A,E,F ja K vitamiinidega ning on nahka pehmendav. Oliiviõli, kookosrasv ja palmirasv niisutavad nahka ning annavad seebile õrna, tihke ja sametise vahu. Kitsepiima-ravimtaimeseepi võib kasutada kogu keha pesuks. Nahk jääb puhas, krudisev ning siidine. Seep ei sisalda ühtegi kunstlikku lisaainet.
 


 

Iga seebisort on saanud endale ka isikupärase nime. Nii on sündinud seebid nagu INGEL, METSHALDJAS, KLEOPATRA, MAAEMA, NÄKK, PUUKUMMARDAJA, PÄIKESELAPS, RAVITSEJA, TALUNIK, ÜRGNAINE ja VÕRGUTAJA. Igaüks peaks leidma just enda hingele omase seebi. Juba on peas uued ja huvitavad ravimtaimede ja lisandite kooslused, mida seepidesse lisada.
 


 

Osa seepe olen viltinud meie talu lammaste villa sisse, et ühendada seep ja pesukäsn. Lambavill on nahale mõnusa tugevusega masseerija ja hakkab kahanema koos seebiga. Kasutades ära tühjasid Kaitseväe granaaditopse, olen need kaunistanud õitemustri ja paberpitsiga ning mahutanud neisse 3 60-grammist õieseepi.
 


 

Kuna seep on kosmeetikatoode, siis kehtivad selle tootmiseks ja turustamiseks omad nõuded, mille täitmine pole sugugi lihtne ega odav. Seepidele tuleb teha laborianalüüsid ja igale seebisordile tooteandmik koos spetsialisti ohutushinnanguga. See kõik aga nõuab lisakulusid, mille juures palungi teie abi. Iga annetaja saab vastu väiksema (60g) või suurema (75-105g) eksemplari seni valminud käsitöö lilleseepidest ja võimaluse teha edaspidi meie kodulehelt loodusepuudutus.ee 20% soodsamalt tellimusi. Kingitused jõuavad toetajateni postiautomaadi kaudu, mille lepime kokku projekti lõppedes.

AITÄH, et aitate unistustel teostuda ja heal asjal Teieni jõuda!
 

  • 27 поддержавших
  • 1512€собрано от запланированных 1500€

Успешный проект

Проект был поддержан 11.Jul.2020