;

Oskar keskaegses linnasПользователь  Lasteraamat MTÜ проект в категории Печать

Kui kaheksaaastane Oskar esimesele ajareisile indiaanlaste juurde sattus, ei osanud keegi aimata, mis edasi saab. Kuid Oskar trehvas uuesti ajareisile: koos klassivendadega külmale Sahhalini saarele.

Seekord juhtub äpardus klassiekskursioonil Tartusse ning poisid leiavad end keskaegsest Tarbatust. Raamat on tõeliselt köitev seiklus ajalooliselt autentses keskkonnas. Kuid detailitäpse keskajaga raamatu võlu ei piirdu. Sisu toetab lapse hinge arengut. Poisid õpivad strateegiaid tunnetega toime tulemiseks ning hea ja halva tõlgendamist laiemas kontekstis.

Raamatus on 30 ühepikkust peatükki. Iga peatüki juures on mahukam või väiksem pilt, mis annab olustikku visuaalselt edasi - on igav lugeda, kui sisse lipsab liialt sõnu, mille tähendus on teadmata. Nii on visuaalselt näha tünn, peeker, lodi, linnamüür, kukkur jms. illustraator on läbi töötanud olulise hulga allikaid, et luua koostöös autoriga hurmav hariv tervik.

Tänu hoomatava pikkusega peatükkidele, rohkele illustratiivsele materjalile ning spetsiaalselt valitud lugemist hõlbustavale fondile on raamat lihtsalt loetav ka lastele, kelle esmaste eelistuste hulgas kirjandus tavaliselt pole. Eelmiste Oskari ajareisi seeria raamatute tagasiside järgi on teada, et raamatusõbrad sooviksid oluliselt paksemat raamatut. Ega midagi, loe "Vaper Koiott Oskar" ja "Oskar nivhide maal" uuesti üle!

Kui oleme kogunud 1500 eurot, aitab see meie väikesel MTÜ-l maksta trükikoja arvet. Iga lisaks laekuv euro läheb jagamisele õhinapõhiselt töötanud illustraatori ja autori vahel!

Illustraator Elo Joandi on imeline supertüdruk. Illustreerimisele pühendus MHG-s õppiv neiu suvevaheajal.

Anna Maria Tammesaar on Lasteraamatu lugejatele tuttav lisaks Oskari seeriale ka "Jutukogu" lugude autorina.