;

Paku Hundiallika keskusele katust!Пользователь  Kaia-Kaire Hunt проект в категории Гражданская инициатива

Hundiallika on Lõuna-Eestis, Orava vallas, Suuremetsa külas asuv loodav retriidi-ja koolituskeskus. Keskus on leidnud oma paiga ühes vanas talukohas, kus on nii oma tibatilluke järvesilm, künklik Lõuna-Eesti maastik kui juba legendide järgi väestatud kohad.

Keskus on oma alguse saanud ühest vägevast unenäost ja selle mõtteks on luua üks mõtiskluse-, inspiratsioonikogumise-, üksiolemise-, tervenemise-, ja tervendamiskeskus. Uskuge mind, aga selliseid kohti polegi nii palju, kuhu oleks võimalik minna ja teha tegevusi, mis on seotud loodusliku ja loomuliku tegevuse, enesearengu ja enda ning maailma tervendamisega.  Jooga- ja kunstilaagrid, teraapia- ja grupiprotsessid, sisukad koolitused, mõttetalgud, kogukonna koosistumised, töögruppide kogunemised, retriidid ja vaikuses olemised, projektide ajurünnakud ning erinevad tervisesündmused – kõik inimestest ja ümbritsevast hoolimist üles näitavad sündmused on siia oodatud. Koht on toetust ja väge täis ning ootab kõiki avasüli tulema ja olema!

Esimese suurema üldkasutatava hoonena saab valmis Tarkade Kivi Maja - retriidi ja koolitushoone, mille põhiruum esimesel korrusel mahutab kuni 40 inimest (50m2) ning kus teise korruse ühisruumis saab olema umbes 20 magamiskohta. Loomulikult on palju ruumi ka telkimiseks. Kasutada on välitualetid ja- dušš ning järveke. Soovi korral saab kasutada ka saunamaja.

Hiljem on plaanis renoveerida ait (magamiskambriteks), ning vana rehielamu asemele teha väliköök. Loodetavasti leiab õige pea tee meie õuele ka suitsusaun.

Tarkade Kivi maja plaanijärgne valmimine peaks toimuma järgmise aasta kevadel. Hetkel on hoone ehitus nii kaugel, et sarikad on püsti ja seinadki valmimas. Puudu on katus ning just selle osas ootabki Hundiallika toetust. Süsteem on üles ehitatud selliselt, et iga toetaja saab soetada endale sobiva arvu päris omanimelisi katusekivisid. Nii on igal panustajal võimalus olla osa protsessist täna ja ka tulevikus.

Loomulikult kui annad, saad ka vastu – see on Elu energia ringlemise seadus.

Panustades Hundiallika keskusesse 1-11 katusekiviga, saad äramärkimise Hundiallika erilisel ajalootahvlil. Ostes 11-33 katusekivi, saad lisaks võimaluse osaleda mõnel Hundiallika avatud sündmusel täiesti tasuta. Panustades 33-99 katusekiviga, on Sul eelnevale lisaks võimalus aga mõneks oma sündmuseks, tegemiseks või mõtiskluseks kasutada Hundiallika keskust selle valmides täietsa tasuta. Rohkema kui 100 kiviga panustades on aga lisaks kõigele eelnevale võimalus veeta oma sõprade või perega Hundiallika pererahvaga üks tore päev, mis sisaldab endas ka matka lähedalasuvas Meenikunno rabas ja Piusa koobastes. Iga kivi maksumuseks koos paigaldusega on 3 eurot. Seega kui soovid panustada näiteks 10 kiviga, ootaksime Sinult toetust 30 euro ulatuses.

Keskuse algataja, Kaia-Kaire Hunt, on aastaid olnud aktiivne erinevate kodanikualgatuste juures ja viimased aastad pühendanud peamiselt tervisevaldkonnale ja kogukonna tervisedenduse arengusse (vt ka uustervis.ee). Hundiallika keskus aitab ka seda valdkonda arendada, saades esimeseks kogukonna tervisele suunatud keskuseks. Esimesed edukad Tiibeti Meditsiini retriidid on Hundiallikal juba toimunud!

Hundiallika keskust kureerib MTÜ Terve Maailm.