;

Polgu talu apiteraapia-ja koolituskeskuse loomineПользователь  ene.laur проект в категории Среда

Mina olen Ene Laur, Polgu talu peremehe Johannese ja perenaise Adeele esimene lapselaps. Olen sündinud ja kuni keskkooli lõpuni elanud Tallinnas. Kõik suved ja koolivaheajad veetsin maal vanaema-vanaisa juures. Mida vanemaks sain, seda rohkem tundsin, et minu juured on siin – Polgul. Rääkisin vanaemale varases lapsepõlves, et õpin loomaarstiks ja tulen maale elama, aga kes siis last uskus!

Aga nii läks. Asusin elama vanavanemate tallu, lõpetasin kooli ja tekkis perekond.sui

Vanaema suri. Majandi abiga ehitasime talust 50 m kaugusele ühepereelamu. Talu jäi tühjaks ja 2010.a langes talu lauda katus lume raskuse all sisse.

6 aastat tagasi kolis meie elumaja II korruse seina sisse elama mesilaspere. Ostsime vana taru õuele, et ehk lähevad sinna. Ei läinud, hoopis järgmine pere leidis selle ja meil tekkis esimene mesitaru. Me kumbki ei teadnud mesindusest suurt midagi. Lugesime raamatuid, õppisime mesinike juures, käisime loengutel - oskused ja perede arv kasvas. Selle aasta kevadeks on meil 9 mesitaru, kõik elus + 10.pere ikka maja seina sees elamas!

Minust oli saanud mesinik, minu lapsepõlve talu aina lagunes ja mina otsisin ideed, kuidas teha unistus võimalikuks. Kas proovida ehitada külakeskus? Või turismikeskus? Või koolituskeskus? Kui koolituskeskus, siis keda ja mis vallas ma koolitan?

Liitusin 2013 aastal Rapla Mentorklubiga saamaks inspiratsiooni ettevõtluse jaoks mesinikuna, jätkasin 2014.a Rapla Mentorklubi mentiina. Siis tuli RAEK-lt soovitus ühineda Alustava Ettevõtte Baaskoolitusega. Läksin sinna üsna skeptiliselt, aga kuulates teiste inimeste ideesid tuli just sealt mõte luua APITERAAPIA-JA KOOLITUSKESKUS.

Olen alati huvitunud loodusravist ja inimeste aitamisest võimalikult maalähedaste meetoditega. Mul on 9 taru mesilasi, piisavalt põldusid ja aasasid ja kui sellele lisandub positiivsust õhkav rehielamu koos saunaga, siis siit saab alguse apiteraapia.

Mul on alustuseks nii zooinseneri kui pedagoogi haridus, lisaks sain Leedust idee koolituste läbiviimiseks. Seal korraldas kohalik mesinik ümberkaudsetele koolidele-lasteaedadele lühikesi koolitusi – kes on mesilane, millega ta tegeleb, kuidas kulgeb mesilaselu, jne. Koolitust illustreeriti väga vahva õppefilmiga + tegelik viibimine mesilas (kaitseriietuses!) Tavainimene on loodusest väga kaugele jäänud ja kellest veel alustada kui mitte lastest.

Ma tunnen, et see on asi, millega ma tahan tegeleda ja mul on, mida pakkuda. Minu sihtgrupiks on igas vanuses inimene ja teenusteks sauna kasutamine, meemassaaš, meetooted sissevõtmiseks ja peale määrimiseks, lõõgastusseansid mesilas (mesilaste sumina kuulamine, mesilaste tegevuse jälgimine lennulaual), mesitarust tuleva sooja eeterlikest õlidest rikka õhu sissehingamine astmaatikutele ja hingamisteede haigustega inimestele. Kaugelt tulijatele või muidu soovijatele pakun ööbimisvõimalust. Kui see idee reaalsuseks saab, on mul 5-7 liikmeline personal, sealhulgas ka üks päris meditsiiniharidusega.

Teine haru oleks koolituste läbiviimine - mesilase ja inimese vaheline sümbioos on parim, mida suudan pakkuda!

Nüüd vastus küsimuslele - millal keskus valmis saab? Vastus on – 2016. aasta kevadeks!

Alustan ise töödega  juuni lõpus (tööde I etapp), alustuseks sindlite ja roovituse mahavõtmine ning sissekukkunud lagede eemaldamine.  Suve teisel poolel alustan tööde II etapiga– augusti lõpus ja septembris  rendin vastava tõstuki  ja loodan korraldada grupi töömeestega (4-6 inimest) koos vastava tehnikaga paaril - kolmel korral intensiinsed tööpäevad, kus teeme neid töid, millele minu jõud peale ei hakka, ehk siis sarikate eemaldamine ja ladustamine, rehetoakasti palkide nummerdamine, järjestamine, mahavõtmine ja kui ilm lubab ja jõudu jätkub, siis ka seinapalkide eemaldamine, sorteerimine, kõlblike palkide ladustamine ja katmine.  Mida vähem palkseina pinda jääb talveks lahti ja vajab katmist, seda parem.  Ise olen igal juhul juures oma jõu ja nõuga. TÖÖDE II ETAPI KORDAMINEKUKS  VAJAN TOETUST JA PALUN HOOANDJA ABI!

Enne talve konserveerin ja katan kinni hoone osad kevadeni. Suvi on äriplaani koostamise ja ehitustööde aeg, sügis ja talv on projektide kirjutamise ja hangete korraldamise aeg. Plaan on kasutada ära kõik võimalused keskuse loomiseks ja toetuste saamiseks – Leader, PRIA ja kõik muud minu tegevusalaga haakuvad toetusepakkujad. Kui kõik laabub nii, nagu olen planeerinud, avab Polgu Talu Apiteraapia-ja Koolituskeskus uksed 2016.a kevadel. Selleks ajaks olen ennast täiendanud Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemias Eesti pärimusmeditsiini erialal ja mul on loodusterapeudi kutsetunnistus.

Kuni selle ajani olen valmis pakkuma ilusa ilma korral mesilas päikese- ja õhuvanne koos mesilassumina, mesilaste jälgimise ja taruaurude sissehingamisega. Lisaks mett ja erinevaid meesegusid söömiseks, keha koorimiseks ja massaažiks.

Kõik hooandjad on alati teretulnud ja saavad osta tooteid 10% hinnaalandusega!

Loodava apiteraapia- ja koolituskeskuse plaanid:

  

  • 17 поддержавших
  • 261€собрано от запланированных 4000€

Закончился

Проект не был поддержан и был закрыт 25.Aug.2014

Related projects

ILMA POOD TARTU: первый безупаковочный магазин в Тарту

  • 76%собрано
  • 7187€поддержано
  • 6 дней осталось