;

Priit Jäägeri esimene sooloplaatПользователь  Priit Jääger проект в категории Музыка

Tere! Minu nimi on Priit Jääger. Olen ansambli Indigolapsed kitarrist. Paralleelselt osalen regulaarselt erinevates muusikalistes projektides akustilistest sooloesinemistest orkestritööni.

Olen pärit Tartust. Algkooli ajal käisin klaveritundides, etüüde harjutada väga ei armastanud, küll aga meeldis mulle ansambel Queen kontsertvideotele kaasa mängida. Kuna telekas oli klaveri peal, olin mingil perioodil sunnitud silmatilkasid kasutama. Lastemuusikakooli lõpetasin trompetiga, eriti head mälestused on noorteorkestri suvelaagritest. Peale keskkooli astusin Tallinna Tehnikaülikooli, et saada ehitusinseneriks. Muusika kutsus siiski rohkem. Kuna Otsakool ja Muusikaakadeemia asuvad teineteisele lähestikku, lõpetasin mõlemad koolid aastase vahega, instrumendiks nüüd juba kitarr.

Olen üle kümne aasta olnud elukutseline kitarrist, esinenud tuntud lauljate saatebändides (pikemaajaliselt Koit Toome, Birgit Õigemeel, Gerli Padar), mänginud jazzi, rocki, funk'i, bluesi. Olen osalenud muusikalides - West Side Story, Rent, Hüljatud, Nii On meil Moes, Shrek. Indigolastega, mille üks asutaja ma olen, oleme 8 aastaga andnud välja 3 cd-d. Minu senised omaloomingukatsetused leiabki Indigolaste repertuaarist.

Sooloplaadi tegemiseks kutsusin kampa enda sõbrad, eesti lauljad, kes minu loodud muusikale tegid sõnad. Tulemuseks on 10 looga plaat, kus igat lugu esitab erinev laulja. Nendeks lauljateks on Mikk Tammepõld, Janno Reim, Markus Nylund, Janika Sillamaa, Lauri Pihlap, Kristjan Kasearu, Marilin Kongo. Mikuga teeme kaks lugu, samuti laulan ühe loo ise ja on ka üks instrumentaalpala. Lisaks eelpool nimetatud lauljatele löövad muusikutena kaasa Laur Joamets kitarril ja Mihkel Mälgand kontrabassil. Oluline on märkida, et lauljad on sellel plaadil tavatus rollis, näiteks karmi rockibändi laulja Janno Reim esitab kaunist akustilist ballaadi, Mikk Tammepõld mängib mandoliini, kontrabassimängija Mihkel Mälgand teeb lauljadebüüdi jne.

Oleme jõudnud salvestamisega lõpusirgele, ees ootab materjali miksimine, masterdamine, seejärel plaadi kujundamine, trükkimine ja lõpuks plaadiesitluskontserdid.

Tahan tänada Franck Reisnerit, kes aitas salvestamisel, ja muidugi kõiki lauljaid, kes oma sõpruse, nõu ja andekusega seda minu jaoks nii olulist ettevõtmist edasi viia aitasid!

Ma tänan ka kõiki häid inimesi, kes minu tegemisi aegade jooksul toetanud on ja kõiki, kes leiavad võimaluse seegi kord kaasa aidata.

Tänu teile võiks plaat juba aasta lõpus ilmuda!

Vaata Priidu tegemisi:

http://www.indigolapsed.ee/

https://soundcloud.com/priitjagger

http://www.youtube.com/watch?v=NhUU-3rEKuA

 

  • 39 поддержавших
  • 2330€собрано от запланированных 2000€

Успешный проект

Проект был поддержан 09.Dec.2013

Related projects

Аудиокнига Полины Черкасовой «Сказки великих рек»

  • 147%собрано
  • 5881€поддержано
  • 5 дней осталось

Альбом на эстонском языке «Я Океан» - Jagaspace - Алекс и Каушалья

  • 61%собрано
  • 3061€поддержано
  • 15 дней осталось