;

Raamat "Inspireerivad noored illustraatorid"Пользователь  Elina Kasesalu проект в категории Изобразительное искусство

Armas hooandja,

Olen Elina. Soovin, et järgmise aasta alguses näeks trükivalgust üks põhjalik värviliste illustratsioonidega noori kunstnikke tutvustav raamat. Kogumik sobib vaatamiseks-lugemiseks lihtsalt fännidele ning inspiratsiooni leidmiseks neile, kes ise joonistavad-maalivad. Kindlasti on kogumikust kasu aga neil, kes otsivad illustraatorit näiteks raamatule, reklaamplakatile või muusikaalbumile, aidates seega kunstnikel leida meelepäraseid koostööprojekte.

Olen lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna. 2009. aasta sügisel lõin oma firma – Paper Cuts. Siiani on mul õnnestunud edukalt illustreerida Birk Rohelennu luuleraamat "Morbidaarium", mille eest sain Kuldmuna auhinna. Kõige kaugemad joonistustööd olen teinud Miamis asuva Aasia toidu restorani menüüde jaoks ning Calvin Cardioidi animeeritud muusikavideole "Lullaby for a Nameless Creature". Viimane sai suure tähelepanu osaliseks ning seda vaadati Vimeos üle 40 600 korra.

Olen suur illustratsioonide fänn ja ostan tihti selleteemalisi väljaandeid. Kui ma järjekordse raamatu koju olin toonud, hakkasin mõtlema, miks mitte ise Eesti noortest kunstnikest ja nende töödest kogumikku välja anda. Samal päeval kirjutasin oma ideest Facebookis Draw24 grupis ja nähes suurt poolehoidu, hakkasingi mõtet ellu viima. Kutsusin raamatus osalema 38 erineva stiiliga kunstnikku. Küsisin hinnapakkumisi ja leidsin sobiva trükikoja.

Raamatu pealkirjaks tuleb "i", sest selle tähega algavad mitmed väljaandega seotud sõnad nii eesti kui inglise keeles – illustratsioon/illustration, illustraatorid/illustrators, iseseisev/independent, inspireeriv/inspirational. Samuti sobib siinkohal öelda, et "pildid raamatus on nagu täpp i peal".

Kui raamat on edukas, ilmub tulevikus sellele järg, sest kõik kunstnikud, kes tutvustamist väärivad, ei mahtunud esimese väljaande kaante vahele ära.

Lükake hoogu ja raamat saab trükitud ning tõlkija-toimetaja leiva lauale. 

Raamat tuleb kõvakaaneline ning 160 lehekülge paks – täis pilte ja kunstnike lühitutvustusi eesti ja inglise keeles. Trükisoe raamat peaks ilmavalgust nägema 2015. aasta jaanuari lõpus – on mida uuelt aastalt oodata!

Toetajatele pakun alljärgnevaid auhindu:

A4 prindid A3 raamis:

Siiditrükis t-särgid:

Mõned minu kujundatud logod:

Mõned näited minu joonistatud portreedest:

Lõuendile trükitud piltide valik:

Auhindade kättetoimetamine: Eesti piires Smart Post või Cargo, olenevalt paki suurusest. Tallinna piires kas Smart Post või isiklik üleandmine.

Raamatu koostas, kujundas ning Hooandja videoklipi tegi Elina Kasesalu.

Lisainfo:
Elina.Kasesalu@gmail.com
tel 5341 5566

Minu muudel tegemistel saate silma peal hoida siin:
http://paper0cuts.blogspot.com/
http://vimeo.com/user880645/videos
https://www.facebook.com/pages/Paper-Cuts/231329583576875

Tänan tähelepanu ja hoo eest!

Elina Kasesalu

  • 177 поддержавших
  • 5787€собрано от запланированных 3300€

Успешный проект

Проект был поддержан 05.Nov.2014