;

Raamatu “Üks öö pühal Athose mäel” eestindamine ja väljaandmine Пользователь  Püha Johannese Kool проект в категории Печать

Soovime eestikeelsena välja anda raamatu “Üks öö pühal Athose mäel”, mis heidab valgust ida-kiriku sisekaemusliku palve traditsioonile. Traditsioonile, mille ainsaks kokkupuutepunktiks kaasaegse lääne kultuuriruumiga on paljude jaoks ehk vaid J. D. Salingeri jutustus “Franny”.
 
Raamat kujutab endast ühel ööl Athose mäel aset leidvat kahekõnet noore munga ja kogenud vaimuliku juhendaja vahel, mille käigus pärandatakse õpetus Jeesuspalvest ja vaimuliku elu seaduspärasustest edasi ka nüüdisaegsele hingepuhtust ja armastust igatsevale lugejale. 
 
“Issand, Jeesus Kristus, Jumala Poeg, heida armu minu, patuse peale!” on lühike ja pealtnäha lihtne palve, mis on õigeuskliku eluviisi loomulik osa ja mida nii mungad kui ilmikud on kasutanud aastasadu, et saavutada lakkamatu palve seisund teekonnana Jumalani.
 
Olin niisuguse põleva mäe kõrval. Olin munga ligi, kes elas juba selles elus taevast tõelust. Väljas looduses oli rahulik ja rahu tuli mu hinge. Jumal, paradiis on üle aja, kuid ka ajas, meile päris lähedal. Meie kõrval, meie sees, jaotades aega ja ajalugu.
 
“Teeme vahest oma vestlusse pausi,” ütles isa … “Lähme natukeseks õue.”
 
“Ei, ei,” ütlesin. “Tahan veel kuulda. Ütlesite, et Jeesuspalve on teadus, terve ülikool. Soovin, et teeksite minust täna õhtul teadlase.” 
 
Teos on kaasaegse teoloogilise kirjanduse klassika, mis põhineb metropoliit Hierotheos Vlachose isiklikel vestlustel kogenud erakmungaga Athose mäe kõrbes. Kreekas ilmus raamatu 12. trükk ja seda on tõlgitud mitmesse keelde.
 
Raamatu tõlkimise, kujundamise ja trükkimise toetuse eest oleme väga tänulikud. Eestikeelse raamatu kavatseme välja anda hiliskevadel.
 

 

  • 97 поддержавших
  • 3285€собрано от запланированных 3200€

Успешный проект

Проект был поддержан 21.Apr.2016