;

Rohetegude kalender 2021Пользователь  Liina Normet  проект в категории Печать

Muutus algab meist endist ja pisikestest asjadest ja just nüüd on sul võimalus alustada, kui sa seda veel teinud ei ole. Selleks anna palun hoogu Rohetegude kalender 2021 valmimisele. 

Rohetegude kalender 2021 sisaldab üle 150 lihtsa ja jälgitava nipi ja vihje, kuidas maailma säästlikumalt suhtuda. See on põnev ja hariv ka lastele. Lisaks on see kalender lihtsalt suurepärane kingitus. Seega toetades projekti, soetad jõulukingid lähedastele. Täielik võit ju! Päästad maailma ja jõulukingid ka juba olemas :)

Mina olen Liina. Olen kolme lapse ema, töötan tervishoiuvaldkonnas ja olen muidu aktivist. Armastan puhast loodust ja meie planeeti ning soovin, et ka meie lastel oleks siin maal hea elada. Et jätkuks puhast vett ja metsasid. Kuid teate isegi, kuhu inimkond on sihi seadnud. Aga muutus algab meist igaühest endist.

Rohetegude kalender 2021 idee sündis juba eelmisel sügisel. Õpetan ka oma lapsi hoidma loodust ning tarbima vähem ja seda, mida päriselt vaja on. Aga tundsin puudust sellisest lihtsast spikrist, mis meil igapäevaselt ees võiks olla. Hakkasin õhtuti järgmiseks päevaks kalendrisse väikseid vihjeid ja nippe kirjutama ja lapsed ärkasid igal hommikul elevusega, et mida täna teha saab. Nii see idee sündiski.

Rohetegude kalendris on kuud jaotatud teemadena. Jaanuar on elektrikuu, veebruar plastivaba elu, märts loomad, aprill loodus jne. Igal kuul on kas igapäevased või iganädalased lihtsalt järgi tehtavad nipid ja vihjed, mida teha, et maailm oleks veidi parem koht. Näiteks: osta klaas- või alumiiniumtaaras tooteid plast-taara asemel, keeda täpne kogus tee vett, tähtpäevadel ära kasuta ühtegi õhupalli, sel nädalal toitu ainult taimselt, kingi potitaimi lõikelillede asemel, tarbi võimalikult kodulähedal toodetud toite jpm.
 


 

Kokku on rohetegude kalendris üle 150 vihje, nipi ja õpetuse. Need igapäevased lihtsad nipid harivad nii sind kui ka sinu lähedasi. Oleme tiimiga seda kalendrit luues kõik väga paljuski oma silmaringi avardanud. Kas teadsid, et näiteks vahukommid, kummikommid ja vein sisaldavad loomade luuüdi, verd ja rakumembraane? Või et punane toiduvärv (näiteks Cheetose krõpsud) on purustatud putukas.

Kalendrit illustreerivad pisut animalistlikud aga samas realistlikud pildid, milliseks me oma maakera oleme elanud.

Loomulikult trükime selle kalendri taaskasutatud paberile ning ei pakenda seda lisamaterjali sisse.

Suur töö on juba tehtud, aga veel suurem töö ees. Kalender ilmub kahes keeles, eesti- ja inglisekeeles. Kalendri kujundus, trükk taaskasutatud paberile, triipkood, keeletoimetus, tõlge, töötunnid ja veel palju pisikesi asju, maksab kokku umbes 6000 eurot. Tiraaž tuleb suur, sest valime välja ka mõned koolid, kus kalendrit tasuta jagame. Seda ikka selleks, et noori kaasata  ja suunata säästlikumale eluviisile.

Vajame veel juurde 3500 eurot, et kujundus saaks tehtud ning kalender trükitud. Oleme ise juba nii palju panustanud, kui võimalik. Vajame nüüd sinu abi.

Anna meile hoogu ja selle eest saad vastu väga vajaliku ja laheda kingituse. Seda sama kalendrit on ideaalne kinkida jõuludeks oma sõpradele ja lähedastele. Vali suurem toetus ja saad mitu kalendrit, kohe mitmele sõbrale kingitus olemas.

Hoolime koos! Aitäh, et hoolid!

  • 100 поддержавших
  • 3500€собрано от запланированных 3500€

Успешный проект

Проект был поддержан 08.Nov.2020