;

"Romeo ja Julia"Пользователь  Kadri Keskküla проект в категории Театр

Pärnu Ühisgümnaasium tähistab 2021. aasta novembris oma 160. aastapäeva. Juba paar viimast ümmargust juubelit on pannud meid välja tooma suurprojekti – muusikali, mille kirjutavad ja etendavad noored ise. 2011. aastal oli selleks "Ühisev muusika", 2016. aastal "Kuulsuse kannul" ja seekord on plaan välja tuua oma versioon Shakespeare'i "Romeost ja Juliast".
 


 

Töö etendusega on käinud juba 2020. aasta sügisest alates: oleme valmis saanud muusikali teksti, välja on valitud osatäitjad, autoritelt on saadud nõusolek kasutada Nukuteatri samanimelise muusikali laule ning salvestatud on muusikali fonogrammid ja saame alustada liikumis- ja lauluproovidega. Et end teemaga paremini kurssi viia, käisime vaatamas VAT Teatri "Romeot ja Juliat" ning osalesime lavalise võitluse töötoas.

Meil on aga üks kiiks: väga tahaks, et muusikali sündmused jääksid renessansiaja Veronasse. See aga eeldab, et peaksime valmis meisterdama hulga keerukaid kostüüme. Koos salvestuse, helitehnika, valguse ja muu etenduse juurde kuuluvaga moodustab see kokku päris suure kulu. Tegime juba eelmisel sügisel algust rahastuse otsimisega, kuid väga loodame, et saame abi ka vabatahtlikelt annetajatelt Hooandjas.
 

Mis?

Noortemuusikal "Romeo ja Julia"
 

Millal ja kus?

Esietendus novembris teatris "Endla"
 

Kes?

Pärnu Ühisgümnaasiumi noored, enamasti praegused üheteistkümnendikud, aga on ka nooremaid ja vanemaid. Näiteks on meiega liitumiseks andnud oma nõusoleku vilistlane Jakob Tomson, kes tuleb Parise rolli.

Kui soovid meie projekti toetada, siis omalt poolt pakume võimalust tulla etendust tasuta vaatama.

Kohtumiseni etendusel!
 

Mõned mõtted meie eelmiste muusikalide osalistelt:
 


 

Martin Laine (2011. a noortemuusikali "Ühisev muusika" üks autoritest ning peaosatäitja, praegu ajakirjanik):

"Ilmselt pole isegi Endla teatrisaal just tihti kuulnud nii pöörast aplausi, kui pärast meie koolimuusikali eesriide langemist. Ja ilmselt pole mu elus olnud just palju meeldejäävamaid, inspireerivamaid ja motiveerivamaid hetki kui tol momendil – pärast kümneid tunde proove, vaeva, higi ja sõna otseses mõttes pisaraid – laval seista, naeratada ja kummardada."
 


 

Pille-Riin Makilla (muusikalist "Kuulsuse kannul" 2016, praegu õpib TÜ usuteaduskonna magistrantuuris religioonipedagoogikat):

"Muusikaliprojekt andis mulle võimaluse katsetada midagi uut, panna ennast proovile, ja lavakogemuse, millist naljalt mujalt ei saa ning mis on ka hilisemas elus ikka ja jälle kasuks tulnud. Kõik higi ja pisarad olid seda pingutust väärt, sest minu kui ühe noore gümnasisti jaoks oli tegemist hindamatu ja kustumatu väärtusega kogemusega. Loodan, et uutel noortel on võimalus seda laulu ka oma südametes tunda."


 

Jakob Tomson (2011. a noortemuusikali "Ühisev muusika" osaline):

"2011. aastal Pärnu Ühisgümnaasiumi koolimuusikalis osalemine on mu elus üks eredamaid ja huvitavamaid mälestusi. Sain uusi teadmisi nii näitlemises, laulmises kui ka tantsimises. Kui varem oli mul soov saada näitlejaks, siis muusikalis osalemine laiendas mu vaateid tuleviku osas veelgi. Nüüd olen lõpetamas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalise laulu eriala. Huvitav on mõelda, et minu päevad näevad praegu välja väga sarnased nagu peaaegu 10 aastat tagasi muusikali proovide ajal. Võin julgelt öelda, et Pärnu Ühisgümnaasiumi koolimuusikal avas mulle tee kogu eluks."