;

Saaremaa jääpurjetajad võistlevadПользователь  Kristjan Ader проект в категории Спорт

Kõik teavad mis on Purjetamine! On ju nii?!
Aga kas Sina tead, mis on JÄÄPURJETAMINE?

Jääpurjetamine sai alguse tegelikult 17. sajandil kui transpordiliik – transporditi  kaupu ühelt järve äärelt teisele. 18. sajandil muutus jääpurjetamine ka sportlikuks tegevuseks. 1888. aastast on teada esimene ametlik informatsioon jääpurjetamisest Eestis.

Jääpurjetamine on äärmiselt kiire ala - kiirus võib olla üle 100 km/h (60 mph), kuna metallist tera ja jää vahel on tõeliselt väike hõõrdumine.

Saaremaa noored on kirega jääl seilajad, viimased aastad on olnud noortele purjetajatele eriti edukad – kokku on noorte ridades 3 Ice-Optimist klassi maailmameistrit, 1 DN-Juunior klassi maailmameister, liskas rida muud karva medaleid ja otse loomulikult Eesti Meistritiitlid jne.

Noorte koduklubi on Saaremaa Merispordi Selts.

Olles näidanud esmaklassilisi tulemusi Ice-Optimist klassis, on arusaadav – kirg jääl olla on tulnud ning enam ära ei lähe. Nii ongi juhtunud, et mõnigi hiljutine Ice-Optimist klassi maailmameister on üle läinud järgmisse DN klassi. Ikka sooviga võistelda ning ka seal medaliteni jõuda. Üleminek ühest klassist teise täendab ka suuremaid, kiiremaid kelke ning varustust, mida polegi enam nii lihtne transportida. 

Eduka võistlemise aluseks on korralik varustus ning võimalus see varustus turvaliselt võistlustele kaasa võtta – see on võimalik kui olemas haagis, kuhu mahub sisse DN klassi kelk. Kui juba see mahub siis igal juhul mahub ka Ice-Optimist klassi varustus :)

Järelkäru (haagis) on asi, mille soetamiseks otsime toetajaid.

On haagis, on võistluspaigas kohal varustus – on kohal varustus, on võimalik võistelda!!

Iga väiksemgi toetus aitab kaasa jääpurjetajate unistusele, olla jääl!

Ole Sina see, kes aitab noort tema tuleviku teel ja toeta seda teekonda!!
 

  • 40 поддержавших
  • 4913€собрано от запланированных 4912€

Успешный проект

Проект был поддержан 02.May.2021

Related projects

Эстонские паралимпийцы-фехтовальщики, успеха на Чемпионате Европы!

  • 1%собрано
  • 59€поддержано
  • 52 дней осталось