;

SkatePal Mai – vabatahtlikuks PalestiinasПользователь  Julia Kaldalu проект в категории Спорт

"SkatePal Mai" projekt kujutab endast Palestiina noorte vabaajategevuste korraldamist ja seda just rulaspordi võtmes. Projektis osalevad Tartu Rulakooli kaasasutaja Rauno Tahvonen ja Tartu Skatehalli administraator Julia Kaldalu.

Julia liitus Tartu Rulakooliga paar aastat tagasi. Rauno on rulatanud enamuse oma elust, juba üle 14 aasta. Viimase kolme tegevusaasta jooksul on rulakoolist saanud tähtis iganädalane kogunemispunkt paarikümnele noorele tüdrukule ja poisile.

Julia ja Rauno lähevad 2017. a mais kuuks ajaks Palestiinasse rulatreeninguid läbi viima.

Mis on SkatePal?

SkatePali näol on tegemist mittetulundusliku organisatsiooniga, mille eesmärk on Palestiina rulakultuuri arendamine. Ettevõtmine on suunatud Palestiina okupatsioonialas elavatele noortele. Projekti raames ehitatakse rulaparke ja korraldatakse rulatreeninguid, mis viiakse läbi kogenud rulatajate poolt. Alates 2014. aastast on Palestiina noorte võimaluste parendamiseks tulnud kokku rulatajaid üle kogu maailma.

Miks just Palestiinasse? Miks just Rulatamine?

Okupeeritud territooriumitel elavatest palestiinlastest üle poole on alla 21-aastased, kuid sellest hoolimata on sealsed vaba aja veetmise võimalused pea olematud.

Iisraeli okupatsiooni tõttu satuvad paljud lapsed konfliktide keskmesse ja nende liikumisvabadus on piiratud. Kohalike lapsepõlv lõpeb palju varem kui meil siin kodumaal. Seda suurema väärtuse loovad turvalises keskkonnas vabaajaveetmine ja kontakt teiste kultuuride esindajatega.

SkatePali looja Charlie Davis on öelnud, et inimesed tihtipeale alahindavad mängmise, lapsepõlve ja uudsete sportlike vaba aja veetmise võimaluste tähtsust.  Rulatamine on palju enamat kui sport. See on eneseväljenduse viis, mis arendab järjepidevust ja suurendab tahtemeelt. Rulatamine murrab barjääre klassi, vanuse, rassi ja soo vahel.

Kuidas saad SINA kaasa lüüa projektis "SkatePal Mai"?

Kõik saavad abiks olla ja iga annetus viib meid eesmärgile lähemale. Projekti raames toimub 8. aprillil Tartu Skatehallis rulaüritus, mille kogu tulu läheb "SkatePal Mai" toetuseks. Tänase seisuga on ürituse suurtoetajateks Eesti Tänavaspordi Liit ja Vans Eesti.

Palestiina projektis osalemiseks on meil vaja katta transpordi- ja majutuskulud kogusummas 1150 eurot.

Täpsem ülevaade kuludest:
https://drive.google.com/file/d/0BwsvgCgDX33UU25zMTFaSnpvQm8/view?usp=sharing

Aitame ühiselt Palestiina noortel tunda ennast vabana läbi rulatamise!

Rohkem infot:
SkatePal-i ametlik koduleht – http://www.skatepal.co.uk/
Tartu Rulakool - https://www.facebook.com/TartuSkateboardingschool/
Tartu Skatehall - https://www.facebook.com/tartuskatehall