;

Jazzilegend Stéphane Grappelli elulooraamat "Pagasiks vaid viiul"Пользователь  Piret Kärm проект в категории Печать

Tundub, et Eesti jazzil ei ole läinud kunagi nii hästi kui praegu. Paljud artistid nagu Kadri Voorand või Holger Marjamaa teevad suuri tegusid rahvusvahelisel areenil ning kodune jazzielu on erakordselt rõõmustav! Selle kõige taustal oleks tore tagasi vaadata ajale, mil Euroopa jazz alguse sai ja kes tema sünniloo juures olid.

Raamat "Pagasiks vaid viiul" toob eesti keeles meieni kõigi aegade kuulsaima jazz-viiuldaja Stéphane Grappelli eluloo. Grappelli, kelle kohta prantsuse muusik Claude Nougaro on öelnud: "Tänu Stéphane Grappellile on Prantsusmaa viiuldaja maailma katusel."

1992. aastal prantsuse keeles ilmunud mälestusteraamatus jutustab Grappelli peaaegu terve sajandi jazzi ajaloo. Samas ei ole see raamat ainult muusikast ja jazzist, vaid annab aimu ka sellest, milline oli elu 20. sajandi alguse Pariisis ja Montmartre'il, kuidas elasid tolleaegsed kunstnikud ning näiteks ka sellest, kuidas paljuski tänu jazzile kasvas ja sai tuntuks Saint-Tropez.

Sinu abiga, armas Hooandja, saaks raamat ilmuda – kaetud saaksid tõlkimise, toimetamise ja trükkimise kulud. Mis kõige olulisem, tänu Sinule jõuaks viiuligeenius Grappelli lugu võimalikult paljude inimesteni, keda huvitab ja sütitab muusika ning ajalugu.
 


 

Raamat "Pagasiks vaid viiul" jõuab trükisoojana hooandjateni hiljemalt aprilli alguseks. Vastavalt toetuse suurusele saab raamatu kätte posti teel, käest kätte või pidulikul gipsy-jazz õhtul (suurima hooandmise puhul väikese haridusliku ajaloo- ja gastronoomia-alase sissevaatega mõnedesse Stéphane Grappelli jaoks tähtsatesse piirkondadesse). Täpsematest detailidest teavitatakse toetajaid projekti lõppedes.

  • 96 поддержавших
  • 5595€собрано от запланированных 5000€

Успешный проект

Проект был поддержан 31.Mar.2020